Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Як січневі морози збільшать платіжки українців за тепло

878768
 

Нинішні різдвяні морози, коли в більшості регіонів країни стовпчики термометрів опустилися нижче 20 градусів, помітно підкоригують січневі рахунках за опалення, які українці отримають вже в лютому.

“Точно сказати, як збільшаться січневі платіжки складно. Занадто багато факторів в кожному конкретному випадку впливає на розмір суми. Але зрозуміло, що через морози тепла споживається більше.Тому, думаю, що рахунки виростуть, мінімум, на 20-30%, в порівнянні з цифрами в осінніх платіжках”, – розповів аналітик ГО “Громадський аудит” Тарас Галайда.

Розмір надбавки буде залежати не тільки від показань лічильників. У будинках без лічильників все вирішить спосіб розрахунку нарахувань. У містах, де лічильниками тепла оснащено менше 50% житлового фонду, суми в платіжках можуть відрізнятися в рази, так як для них зберігається колишня методика розрахунку плати за тепло без лічильника – в залежності від температури навколишнього середовища.

Для більш прогресивних міст буде застосовуватися середній показник витрати тепла на квадратний метр площі, виходячи з показань лічильників у даному населеному пункті.

Холодний розрахунок

Як повідомив експерт в області енергетики, колишній член НКРЕКУ Андрій Герус, вулична температура важлива для будинків, які не оснащені лічильниками. У Києві, як повідомили в “Київенерго”, майже 90% будинків мають прилади обліку тепла, а тому в столиці все буде залежати від того, наскільки утеплена конкретна багатоповерхівка і чи є в ній система регуляції подачі тепла залежно від температури зовнішнього повітря.

Ймовірно, з цієї причини столична влада вважають, що підвищення температури теплоносія з 6 січня, коли на Різдво вдарили морози до мінус 17-20 градусів, вплине на рахунку киян за опалення несуттєво.

“Сам тариф не зміниться, оскільки нарахування відбуваються за показаннями лічильника. У будинках без лічильників вони прирівняні до середніх показників будинків з лічильниками. Будинок споживає більшу кількість тепла в дні похолодання, але менше – в більш теплі дні. Платіжка буде збалансована”, – заявив нещодавно заступник голови КМДА Петро Пантелєєв.

За словами заступника голови КМДА, кияни можуть відчути підвищення плати за тепло, тільки якщо друга половина січня також буде холодніше, ніж звичайно.

Як відомо, зниження температури зовнішнього середовища на один градус призводить до збільшення витрат і відповідно вартості тепла на 5-6%.

“Очевидно, що питання у громадян все одно будуть, так як рахунки за опалення високі, тому надбавка до такого рахунку навіть 5% може виявитися вельми відчутною для гаманця”, – говорить Андрій Герус.

У “Київенерго” повідомили, що у зв’язку з різким похолоданням в січні, сума до оплати за січень за опалення буде вище, ніж в звичайний місяць.

“Кожен місяць обсяги спожитого тепла різні. Чим нижче температура атмосферного повітря, тим більше потрібно тепла, щоб підтримувати комфортну температуру в квартирах. Найчастіше січня холодніше грудня, що тягне за собою збільшення кількості поставленого тепла”, – розповіли в компанії.

У найбільш невигідному становищі опинилися жителі міст, де лічильників тепла встановлено занадто мало, щоб їх свідчення можна було використовувати з прийнятною точністю для інших будинків.

Тарас Галайда зазначає, що постанова КМУ №865 від 30 листопада 2016 року зберегло складний метод розрахунку плати за опалення в залежності від температури зовнішнього середовища для будинків, не обладнаних лічильниками тепла, тільки в тих населених пунктах, де немає достатньогокількості приладів обліку.

Нагадаємо, при зниженні температури нижче нормативної (для кожного місяця опалювального періоду вона своя) рахунки різко збільшуються.

“У містах без лічильників платіжки можуть відрізнятися в рази. Навіть в нашому багатоквартирному новому будинку, що утеплює, де є лічильник і терморегуляція, восени платіжки були по 250-300 грн, а взимку зросли до 400 грн”, – говорить Тарас Галайда.

Нагадаємо, за даними Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ), в листопаді 2016 року лічильниками обліку тепла був оснащений 61% багатоквартирного житла, а до кінця року цей показник повинен бувдосягти 88%.

Найгірше з тепловими лічильниками в Тернополі (близько 1%), Калуші (2,8%), Южноукраїнську (3,8%), Кременчуці (18,7%), Житомирі (25,9%) і Луцьку (31,3 %).

За деякими попередніми розрахунками, тарифи за лічильниками і тарифи за нормативами відрізняються в 2,5-3 рази.

Джерело: ubr.ua

, , , , ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно