Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Як уберегтися від житлових афер

9606.jpg
 

Протистояння забудовників і активістів завдає шкоди і без того переживає не найкращі часи будівельному ринку.Незаконні будівництва та житлові афери на первинному ринку нерухомості негативно відбиваються не тільки на інвестиціях приватних громадян, а й на репутації кожного забудовника.Втім, зараз зовсім нескладно з’ясувати, наскільки законна забудова – потрібно тільки не полінуватися

Проблема є

Наявність складнощів з будмайданчиками визнають всі – і ринок, і влада.«На сьогодні у нас є велика проблема – це забудови Києва», – каже голова постійної комісії Київради з питань містобудування, архітектури та землекористування Олександр Міщенко.Одночасно, підкреслює депутат, є проблема і з незаконною забудовою, внаслідок чого виникають ошукані інвестори і спекуляції щодо будринку.

Вирішити ці проблеми на рівні міста, запевняють чиновники, вкрай складно, тому що місцева влада обмежена у своїх повноваженнях. «Місцеві органи влади виділяють земельну ділянку, а потім департамент містобудування видає техумови для будівництва.На цьому участь міста в будівельних проектах закінчується. Це все, що зараз робить місто. Далі забудовник працює з держорганами влади.Тому і виникають складнощі – у місцевої влади просто немає достатніх повноважень », – говорить член комісії Київради з питань містобудування, архітектури та землекористування Владислав Михайленко.

До того ж, стверджують депутати, в боротьбі з незаконними і скандальними будівництвами їм ніяк не допомагають правоохоронні органи.Депутати скаржаться, що звернення в прокуратуру закінчуються нічим – там кажуть, що у них немає необхідних повноважень боротися з незаконними будівництвами.Так само неефективна і поліція (раніше – міліція), за підсумками виїзду якої на будмайданчик просто складається протокол, але далі цього справа не йде.

Боротьба гривнею

Тому виходить, що боротися з незаконними будівництвами найефективніше ринковими методами – НЕ інвестуючи в них.Для того, щоб з’ясувати, чи є конкретний об’єкт проблемним або він будується на законних підставах, потрібно зовсім небагато: проявити бажання, включити розсудливість і витратити трохи часу на вивчення питання в інтернеті.«80% інформації про об’єкт, що будується можна отримати самостійно, не звертаючись до держструктури», – говорить директор консалтингової компанії City Development Solutions Ярославf Чапко.

За її словами, зараз комфорт-клас на первинному ринку Києва коштує від 18 тис. Грн за кв.м, економ-житло – від 18 тис. грн. за кв. м. Мінімальна ціна житла на первинному ринку Києва – 12 тис. грн за кв. м. «Дешевше – це нонсенс, це нижче собівартості, так що швидше за все, така будівництво не буде введена в експлуатацію», – попереджає експерт.

Якщо ви бачите рекламу «Купи квартиру – друга в подарунок», навряд чи варто розглядати цю пропозицію серйозно. Квартира – це не предмет одягу, який можна купити на розпродажі з 70% -ою знижкою. Так, бувають акції, але вони короткочасні, а знижки не дуже великі.Максимум – місяць-два і 10-20% знижки, не довше і не більше », – розповідає Ярослава Чапко.

Уважно вивчити

«Перш, ніж зважитися на покупку квартири в новобудові, потрібно уважно вивчити всю документацію, що є у забудовника», – погоджується Олександр Міщенко.Допомогти в цьому питанні можуть комп’ютер та інтернет, адже зараз існує кілька спеціальних ресурсів, за допомогою яких можна з’ясувати всю або майже всю необхідну інформацію. «Для цього не обов’язково бути юристом або наймати дорогого юриста.Досить здорового глузду. А за додатковою консультацією можна звертатися в безкоштовні юридичні клініки, в приймальні депутатів і в районні адміністрації », – радить Владислав Михайленко.

Ярослава Чапко підкреслює, що зараз всі продажі йдуть в площину інтернету, який став потужним інструментом отримання інформації.Серйозні забудовники викладають всю інформацію про об’єкти на своїх сайтах, а багато ще й ставлять гіперпосилання на містобудівний кадастр, щоб інвестор міг переконатися, що ділянку під забудову відведено законно.

Також в Києві створена міжвідомча центр для моніторингу незаконних будівництв. За даними цього центру, в місті ведеться будівництво приблизно на 2 тис. Майданчиків, і більше 300 з них – незаконні.Інформація про них розміщена прямо на сайті центру – незаконні будівництва виділені червоним кольором.

Необхідно також виконувати такі прості і обов’язкові дії як візит на будмайданчик, щоб там подивитися на хід робіт і ознайомитися з паспортом об’єкта.«Часто у відділах продажів є не всі документи, але будівельний паспорт є завжди і в ньому міститься вся головна інформація. Також важливо дивитися, скільки поверхів дозволено і на якому поверсі продають квартиру.Інвестора має насторожити, що забудовник продає йому квартиру на 15-му поверсі, якщо проект – 9-поверховий », – дає пораду Ярослава Чапко.

Шановний бізнес

Не менш ефективно вивчити форуми.Зараз неможливо знайти новобудову, по якій інвестори не створили форум для обговорення ходу будівництва, деталей покупки і інших нюансів.До речі, такі форуми нарівні з новинами з інтернету допомагають вивчити історію роботи забудовника на ринку – скільки об’єктів він уже ввів в експлуатацію, наскільки акуратно він дотримувався строків будівництва, чи були проблеми з введенням об’єктів в експлуатацію і зпідключенням мереж, як зараз експлуатуються будинки і чи задоволені їхні мешканці умовами проживання.

Також кожен поважаючий себе забудовник розміщує всю дозвільну документацію на своєму сайті або на спеціально створеному сайті об’єкта.Причому порядні забудовники є, підкреслює виконавчий директор UkrainianBuildingCommunity Тетяна Шульга.«Хоча громадські слухання обов’язкові тільки щодо генплану, багато забудовників проводять такі слухання завчасно, до того, як почнуть копати котлован, адже їм не потрібні конфлікти і проблеми.Для перестраховки вони не граються в заниження категорії складності, вони віддають документи на експертизу і добровільно отримують дозвіл ДАБІ », – говорить експерт.

Тетяна Шульга нагадує, що одне місце в будівельної галузі створює 4-5 додаткових робочих місця, тому проблеми на ринку шкодять всій економіці.Для того, щоб в нинішніх непростих умовах додатково убезпечити інвесторів від сумнівних угод, говорить вона, експерти BRDO розробляють законопроект, який передбачає реєстрацію угод по первинної нерухомості в спеціальному реєстрі об’єктів,які будуть побудовані в майбутньому. Таким чином, пояснює Тетяна Шульга, інвестори будуть застраховані від багаторазових продажів однієї і тієї ж квартири і інших ризиків.

Джерело: abcnews.com.ua

,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно