Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Як українці обходять заборону на продаж землі

18091.jpg
 

Офіційно землі сільськогосподарського призначення в Україні не продаються. Про скасування мораторію, який повинен вивести цей ринок з тіні, кажуть вже близько 10 років. Але поки йдуть розмови, на тіньовому ринку щосили торгують землею.
Старший юрист Київського офісу Dentons Анжеліка Лівицька розповіла «Мінфіну» про те, як в Україні легально продають землі сільськогосподарського призначення.

Поки держава вигадує, як запустити ринок земель сільськогосподарського призначення в Україні (адже несільськогосподарські землі вже давно і більш – менш продаються), учасники ринку використовують наступні механізми для обходу чинногомораторію:

1. Складання заповіту. У ньому передбачається, що після смерті власника земельної ділянки право власності перейде «потрібного» особі. Звичайно ж, заповіт з’являється не одразу, і не безкоштовно.Крім того, власник завжди може підкоригувати свій заповіт. Але гравці ринку готові йти на такий ризик.

2. В рамках схеми на земельну ділянку звертається стягнення як на майно боржника (тобтовласник земельної ділянки нібито бере у кого-то в борг, не повертає його, а особа, яка давала в борг, йде в суд і вже в судовому порядку отримує земельну ділянку в якості сплати).

3.Емфітевзис (право оренди землі с / г призначення, яке може бути продано). Його суть в тому, що емфітевзис може бути проданий. Тобто власник назавжди продає право оренди своєї ділянки іншій особі, яка теж може його в подальшому продати.В даному випадку власник номінально залишається власником, але емфітевт назавжди отримує право користуватися його ділянкою. Якщо прописати право емфітевзису досить широко, то воно буде практично дорівнювати праву власності.

Джерело: minfin.com.ua

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно