Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Як українці платять за послуги ЖКГ і хто заборгував найбільше

9518.jpg
 

За 2015 рік українці виклали зі своїх кишень на оплату благ цивілізації – газу, електроенергії, тепла, води і т. Д. – Майже 62 млрд грн з 64 млрд, виставлених до оплати, підрахувала Держслужба статистики.Якщо розділити суму на всіх жителів, виходить, що одне домогосподарство платить за “комуналку” близько 350 грн / міс. Але очевидно, що цифра ця – умовна, так як домогосподарства дуже різні – не у всіх є водопровід або центральне опалення.

ЗА ЩО ПОВИННІ.Добре споживачі платять за електроенергію: кожен восьмий кВт-год оплачується навіть авансом. Тому, як уточнили нам у Держстатистики, вони навіть не публікують статистику оплати за струм по регіонах – дають тільки загальну по країні. І в 2015 року вона дорівнює 113% (переплата 13%).Практично немає боргів і за холодну воду: навіть в проблемному Донбасі – майже 90% оплати (за неконтрольованим територіям облік не ведеться), утримання будинків і вивезення сміття.А ось з газом та опаленням картина строката: наприклад, у Тернопільській області оплачено лише 60% спожитого палива, а в сусідній Рівненській та ще ряді регіонів – удвічі більше, тобто там погасили старі борги.Активно відшкодовували люди в минулому році недоїмку по теплу, гарячу воду і газу. У лідерах – Житомирщина, Вінниччина і Чернігівщина.

ЕКСПЕРТИ.За словами екс-міністра ЖКГ, голови Спілки власників житла України Олексія Кучеренка, люди спочатку оплачують ті послуги, за борги по якій їх швидко можуть її позбавити (обрізати електропроводи набагато простіше, ніж вимкнути гарячу воду).А ось інші послуги оплачують залежно від наявності грошей. “У селах погано розраховуються за газ для опалення: його непросто відрізати. А в містах накопичують борги за тепло, знаючи, що весь будинок не відключать.Але більшість поступово погашають борги в літні місяці, – роз’яснив Кучеренко. – Відсоток оплати за “комуналку” зріс на 20-25% в минулому році, коли почав працювати механізм субсидій “.

Президент Украналітцентра Олександр Охріменко додає: якість оплати залежить ще від двох причин: рівень доходів населення (Тернопільщина на останньому місці по зарплатах. – Авт.) І робота місцевої влади: “Якщо чиновники допомагають оформити субсидії та стягують недоїмку через суд з злісних неплатників, там платять добре”. Обидва експерти прогнозують, що в 2016 р платити за “комуналку” будуть гірше: тарифи знову зростуть і субсидії їх не перекриють.Але не обіцяють прийняття поданих в Раду законопроектів про стягнення пені за прострочення оплати “комуналки”: депутати навряд чи захочуть приймати зараз непопулярні закони.

Джерело: segodnya.ua

,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно