Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Як українцю можна вигідно продати стару квартиру

16766.jpg
 

Правильна презентація житла дозволить знайти покупця вже за 1-2 тижні.
Старе житло в Україні стрімко знецінюється. У багатьох хрущовках неможливо встановити прилади обліку споживання енергоресурсів, труби там давно продірявилися, що гарантує власникам квартир космічні платіжки.

У результаті попит на старий житловий фонд, побудований 25-30 років тому, помітно впав. Сьогодні бажаючих продати квартири в хрущовках і панельках, як мінімум, в 2-3 разів більше ніж тих, хто згоден їх придбати.Більшість покупців взагалі не розглядають подібні пропозиції.

«Попит упав навіть на улюблені раніше« сталінки », – зазначив сертифікований ріелтор і оцінювач Борис Куценко.

Щоб «змусити» покупця зробити вибір на користь старого житла, власник повинен запропонувати дуже «вдалу» ціну або залучити «родзинкою». Це можуть бути, наприклад, район, хороша транспортна розв’язка, вид з вікна і стан квартири.З усього переліку реально продавець може вплинути хіба що на стан своєї квартири. Наприклад, зробити в ній ремонт.

Навіщо квартирі марафет

Перш ніж приступати до ремонту, потрібно врахувати кілька тенденцій:

1.Ремонт квартир в старих будинках – це не спосіб підвищити ціну, а всього лише спосіб інструмент не для швидше продати житло.

«Сьогодні на 1 покупця доводиться близько 40 квартир, а на вторинному ринку співвідношення ще вище – 1 до 80», – зазначив UBR.ua керуючий партнер, директор компанії ARPA Real Estate Михайло Артюхов.

Не завжди при продажу вдається компенсувати навіть витрати на ремонт. «Не чекайте, що вклавши в ремонт, умовно, $ 1 тис., Зможете підвищити ціну на $ 2 тис. Вкладення в квартиру в старому будинку не окупляться.Якщо, звичайно, квартира не в центрі », – запевнив Борис Куценко.

2. Власник повинен представляти «портрет» потенційного покупця. Тут можливі різні підходи.Наприклад, стару квартиру у метро можуть купити батьки студенту, ті, хто вибирають житло для себе, або бажаючі заробляти на оренді.Для квартири на околиці сегмент покупців значно звужується: її будуть дивитися в основному люди з невеликим доходом і ті, хто проживає в даному районі. «Квартира повинна відповідати дому. Не варто в «панельці» робити венеціанську штукатурку.Покупець її не оцінить і, в кращому випадку, буде опускати ціну, в яку закладено дорогий ремонт, до рівня стандартного ремонту », – зазначила сертифікований ріелтор АСНУ Люція Губайдуллина.

3.Треба пам’ятати, що 30% покупців шукають «метри» без будь-якої обробки, вважаючи за краще ремонт «під себе». 40-50% – прагнуть негайно в’їхати в квартиру і вести ремонт поступово. І тільки 20-30% – вибирають квартири «під ключ».Але, навіть при тому, що покупці все більше тяжіють до готових об’єктів, повертати чужі інвестиції в ремонт і переплачувати за них, вони не готові. «Завжди існують ризики, що з ремонтом щось не так. Навіть хороший дорогий ремонт може бути таким собі «котом у мішку».Тому він буде оцінюватися з дисконтом в 30%. Нерухомість з ремонтом приваблює клієнтів в тому випадку, коли її продає професійний продавець за адекватною ціною », – зазначив Михайло Артюхов.

Правила ремонту «на продаж»

Презентація квартири починається з під’їзду, де у покупця виникають перші емоції.Його і треба «марафетити» перш за все: пофарбувати стіни на 1-2 і своєму поверсі, перевірити лампочки, привести в порядок ліфт, при необхідності навіть витратитися на плитку від вхідних дверей до ліфта.Як розповів Борис Куценко, багато клієнтів, побачивши «страшні» під’їзди, тут же відмовляються дивитися квартиру, навіть якщо в ній заявлено відмінний ремонт. «Так, ремонт буде за свій рахунок, і обійдеться в $ 300-500. Але це вплине на продаж.Краще витратити мінімальну суму, ніж потім знижувати ціну квартири на $ 1-3 тис. Коли покупець буде коливатися між двома рівноцінними за вартістю квартирами », – порадив Борис Куценко.

Безпосередньо в квартирі для покупця важливі надійні двері (хоча б поліпшена за рахунок нової обшивки), зручна електророзводка, нові вікна, сантехніка, батареї.«Ці деталі витратні в ціні, розраховані на тривале користування, їх вид найменше пов’язаний з особистими смаками людей. Це не вибір між кольором і малюнком шпалер.Купуючи квартиру з новими вікнами, батареями, сантехнікою людина оцінює економію коштів і часу на майбутньому ремонті », – зазначила Люція Губайдуллина.

А ось з розрахунком здати «під ключ» головне не «переборщити».Як констатують ріелтори, більшість квартир з ремонтом тільки зіпсовані їх позбавленим смаку і застарілим стилем, не відповідають сучасним вимогам.

«Морально застарілий, нехай і дорогий ремонт, не потрібен.Що він є, що його немає – це викинуті гроші », – помітив Борис Куценко.

Продавцю варто тверезо оцінити свої дизайнерські якості і фінансові можливості.

Якщо квартира «вбита», в ній давно не робився ремонт, знаходиться десь на околиці – її краще просто підготувати до ремонту: позбутися від меблів і мотлоху, зірвати шпалери і підлоги, помити вікна, почистити сантехніку, пофарбувати труби, нанести світлу ґрунтовку .

Покупець побачить простір, оцінить обсяги об’єкта, легше представить його перспективи. По можливості, рекомендують підготувати кілька «картинок» з можливими дизайнами. «Коли заходиш в квартиру, в якій 20 років нічого не міняли, навіть запах старості відштовхує.А коли все чисто і хоч завтра приступай до ремонту – це привертає », – зазначила Люція Губайдуллина.

У хрущовках і панельках, де власники вже робили ремонт, перед продажем радять провести косметичну рихтування, і, якщо дозволяють кошти, оновлення окремих деталей інтер’єру.Для старих будинків, що зводяться за типовими проектами, де всі розміри стандартні, легко підібрати на розпродажах по акціях таку ж типову меблі з недорогого ДСП. Наприклад, для кухні або передпокою. Дорогий дизайнерський ремонт потрібен в старих квартирах в центрі.Тут більше коло покупців, які розглядають квартири з ремонтом для себе або інвестицій. І він може зіграти на користь прийняття рішення.

Як скласти ціну

За словами Артюхова, мотивовану покупець займаються пошуком квартири до 2 місяців, а більше 3-4 місяців пошук не ведеться. Але більшість вибирає апартаменти за адекватною ціною.«Продавцям же властива помилка – спочатку завищені цінові очікування. І роблячи ремонт, вони ще більше піднімають ціну. Якщо ринкова ціна $ 40 тис., А вони хотіли $ 50-60 тис. Навіть без ремонту, то поліпшивши стан квартири, вони все одно її не продадуть.Ціна повинна бути «в ринку» », – підкреслила Губайдуллина.

За реальною ціною або з невеликим дискантом квартиру можна продати і за 1-2 тижні. «Якщо продаються такі ж апартаменти за $ 40 тис., То поставте $ 39-39,5 тис. І ваше житло будуть розглядати в першу чергу.При ціні на рівні конкурентів або вище, квартира без явних переваг за якістю, ремонту, локації просто зависне », – зазначив Борис Куценко.

А в умовах, коли попит старе житло постійно падає, завищувати ціни і чекати покупця не треба, щоб завтра не втратити ще більше.

Джерело: ubr.ua

,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно