Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Як узаконити самовільне будівництво за амністією

 

У цій статті розглянемо питання, як узаконити самобуд по будівельної амністії. На що потрібно звернути увагу при легалізації самобуду, які документи потрібні, і в якому випадку ви не зможете узаконити самобуд по амністії.
Верховна Рада України в березні 2018 проголосувала за продовження будівельної амністії, спрощеного порядку, який дозволяє узаконити самобуд без сплати штрафів.Але тільки у вересні 2018 новий порядок був затверджений Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України та Державна архітектурно-будівельна інспекція запустила механізм в дію.Кожен окремий район у Києві та Київській області додатково розробив свої власні зауваження до порядку, тому ще кілька місяців будівельна амністія не могла працювати в злагодженому режимі.

Що змінилося в 2019-2020 р?

З початку нового 2019 року будівельна амністія визначає новий порядок на введення самобуду в експлуатацію.На відміну від 2018 року, в 2019 році скасували до отримання довідки відповідності місця розташування об’єкта вимогам державних будівельних норм, її видавав місцевий департамент містобудування та архітектури.Відповідно і документи для таких довідок збирати не потрібно. Додатково, внесли зміни до форми декларації на введення об’єкту в експлуатацію, і оформили новий зразок позначки про проведене технічне обстеження для технічного паспорта.Потрібно відзначити, що і сама форма технічного паспорта теж змінилася.

Що ставитися до самовільного Строітельсво (самобудовою)?

Самовільне будівництво є досить поширеним явищем.До самовільного будівництва відносяться не тільки приватні будинки (житлові, садові, дачні), але і незаконні прибудови до них. Це можуть бути додатково прибудовані житлові або нежитлові приміщення, серед яких: веранди, коридори, санвузли, надбудовані поверхи і так далі.Споруда на земельній ділянці, не призначеному для будівництва, теж називатися самобудами, і в такому випадки процедура легалізації буде залежати від можливості зміни цільового призначення землі.Потрібно відзначити, що самовільне будівництво призводить не тільки до штрафів і приписами, а й ускладнює вільне відчуження своєї нерухомості.Тобто, власник земельної ділянки, який побудував самобуд, не зможе ні подарувати, ні продати, ні надати даний об’єкт, як заставу і т.п.

Як дізнатися чи підпадає самобуд під амністію?

Як і було затверджено раніше, по будівельної амністії проходять об’єкти нерухомості, побудовані в період з 5 серпня 1992 по 9 квітня 2015 з площею менше ніж 300м2, відносяться до класу наслідків CC1.Такими об’єктами можуть бути житлові індивідуальні (садибні) будинки, садові, дачні, з господарськими будівлями (або без них).Будівництво повинно здійснюватися на земельній ділянці, що перебуває у власності або користуванні з відповідним цільовим призначенням.Скористатися будівельної амністії зможуть також власники земельних ділянок, на яких самовільно збудовані будівлі або споруди сільськогосподарського призначення до 12 березня 2011 року.Разом з тим, будівельна амністія буде корисна тим, у кого відсутня містобудівна документація населеного пункту або детальний план території. Для узаконення самовільної забудови по будівельної амністії – це не є перешкодою.

Порядок узаконення самовільної забудови (по будівельної амністії)

Отже, процедура будівельної амністії, тобто етапи спрощеної процедури виглядають наступним чином:

1.Технічне обстеження об’єкта нерухомості з виготовленням звіту (крім випадків, передбачених пунктом 5 розділу II Порядку, коли господарські будівлі менше 100м2).

2.Виготовлення технічного паспорта з відміткою встановленого зразка про проведене технічне обстеження самовільного будівництва.

3.Збір документів, серед яких: заяву з підписами всіх власників земельної ділянки, завірені копії паспортних даних власника (власників), завірені копії документів, що підтверджують право власності або користування земельною ділянкою, копія технічногопаспорта (завірений інженером або нотаріусом), звіт про проведення технічного обстеження (крім випадків, передбачених пунктом 5 розділу II Порядку), один екземпляр декларації про готовність об’єкта до експлуатації, інші (за необхідності, відповідно дохарактеристиками об’єкта нерухомості).

4. Заяву про прийняття об’єкта в експлуатацію.

5. Реєстрація декларації про готовність об’єкта до експлуатації.

* Навіть незначна помилка в заповненні одного з пунктів або не повний пакет поданих документів може призвести до відмови на введення в експлуатацію самовільно побудованого об’єкта.

6.На підставі зареєстрованої декларації та вищенаведених документів присвоюється поштова адреса будинку в місцевих органах влади.

7.Реєстрація права власності у державного реєстратора або приватного нотаріуса, результатом чого буде – Витяг з Державного Реєстру речових прав на нерухоме майно (основний і кінцевий правовстановлюючий документ).

Хто НЕ ЗМОЖЕ скористатися будівельної амністією:

– Власники земельних ділянок з документально не оформленим земельною ділянкою.

– Багатоквартирні будинки і прибудови до квартир.

– Власники земельних ділянок з не відповідним цільовим призначенням.

– Громадяни, які побудували самовільні гаражі на прибудинкових територіях багатоквартирного будинку або гаражі в гаражних кооперативах.

– Громадяни, які грубо порушили державні будівельні норми при будівництві і т.п.

Звертаємо увагу, що будівельна амністія не має терміну, тобто вважається безстроковою.Якщо ж ваш об’єкт не підпадає під амністію, потрібно розглянути можливість узаконення за загальною процедурою (ті ж етапи, які відбуваються при новому будівництві). Отримуйте консультації в спеціалізованих державних або приватних установах і організаціях.

Де можна отримати консультацію?

Нагадаємо, що для отримання консультацій з питань будівельної амністії або питань, пов’язаних з оформленням будівництва, ви можете звернутися до Державного управління ДАБІ України (www.dabi.gov.ua), або до інших органів Держбудконтролю, Центрів надання адміністративних послуг. З приватних структур, питанням будівельної амністії займається спеціалізована компанія “Документ-сервіс” Unidoc “(https://unidoc.com.ua/uzakonit-samostroj/).Сервіс працює по Києву та Київській області. Питанням займаються відразу кілька експертів, серед яких: юрист з нерухомості, юрист-землевпорядник, інженер з технічної інвентаризації, інженер з технічного обстеження, нотаріус (реєстратор).Якщо ви перебуваєте в іншому регіоні, як правило, в кожній області існують професійні приватні структури.

Джерело: news.realt.ua

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно