Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Як вибрати ділянку під будівництво

9415.jpg
 

Початок будівельного сезону вже не за горами, а на думку багатьох фахівців, ціни на землю вже встигли досягти свого дна.І коли настане довгоочікуване пожвавлення економіки (а ми з оптимізмом чекаємо його вже в цьому році), їм нічого не залишиться, як почати потроху йти вгору.Про те, що необхідно враховувати, доглядаючи для себе земельку під будівництво, нам розповіли директор будівельної фірми Олександр Бурлаченко і директор ріелторської компанії Олексій Холмецкий.

НЕ В ЧИСТОМУ ПОЛІ

Один в полі не тільки не воїн, але, як правило, і не особливо житель. Сусіди можуть дратувати, коли вони оточують вас в багатоповерхівці. Але їх може болісно не вистачати, якщо ви роками проживаєте, як на маяку серед моря.Якийсь соціум нам необхідний за місцем проживання, навіть в епоху остаточної перемоги соціальних мереж. Крім того, перебувати серед живих людей не тільки більше відповідає нашій природі – це ще й безпечніше.Також варто пам’ятати, що в приватному будинку час від часу виникають якісь проблеми. І тут сусіди можуть допомогти як радою, так і ділом.

ВИПАДКОВО.Погано те, що в гордій самоті можна опинитися, просто повіривши на слово, – наприклад, організаторам котеджного містечка. Мовляв, не будеш дивитися, дорогий клієнт, що зараз це місце порожнім і понуро, буквально через рік-другий життя тут буде вирувати!”Це навряд чи”, – в дусі товариша Сухова відповідають фахівці. “Треба вибирати обжите місце, – каже Олексій Холмецкий. – Ні в якому разі не в полі!Це дуже ризиковано, тому що немає у нас такого бурхливого розвитку будівництва, щоб можна було з упевненістю очікувати, що незабаром все навколо забудується “.”Чекати, поки сусіди побудуються, можна довгі роки”, – підтверджує Олександр Бурлаченко: навіть якщо навколо ділянки і розкуплені, з будівництвом люди нині не поспішають.

СЕЛО. Чи брати ділянку в селі – питання спірне.З одного боку, це вже острівець налагодженої життя зі своєю інфраструктурою, комунікаціями і гарантовано присутніми сусідами. З іншого – є ризик ближче познайомитися і з “соціальними виразками” нинішнього села – тут вистачає і тих, хто п’є, і злодійкуватих.

ЯКИЙ І ДЕ САМЕ

Для чого ми рвемося жити за місто? Одна з основних причин – хочемо дихати свіжим повітрям. Однак з цим не все так просто. “Вибираючи ділянку поблизу великого міста, враховуйте розу вітрів, – нагадує Олександр Бурлаченко.- Наприклад, в Києві велику частину часу дме вітер з правого берега на лівий. Тому краще вибирати ділянки на правому березі, тому що весь міський зміг йде в бік лівого берега.А якщо ми купили ділянку на лівому березі недалеко від Києва, то час від часу повітря там буде такий же, як і в Києві “. Природно, для кожного міста з цим питанням потрібно розбиратися окремо.Та й крім вітрів є про що подумати: “У нас є багато місць зі своїми підводними каменями, – каже Олексій Холмецкий. – Десь колись було недобре з екологічної точки зору підприємство, десь – поховання чогось шкідливого.Так що, вибираючи ділянку, звіртеся з екологічними картами “. Як мінімум Холмецкий не радить селитися поблизу основних трас – і загазованість, і регулярно виникають пробки.

Рельєф. Важливі також властивості самої ділянки.”Серйозний мінус – якщо він нерівний, – каже Олександр Бурлаченко. – Якщо є ухил, то будівництво обійдеться значно дорожче.Треба звертати увагу на близькість ґрунтових вод, особливо, якщо мова йде про ділянку поруч з яким-небудь водоймою: це також потягне за собою подорожчання будівництва “.Додамо: занадто високі грунтові води нехороші не тільки для зведення будинку, а й для подальшого життя в ньому і господарювання. У селах ознакою наявності такої проблеми є дренажні канави вздовж доріг.

КОМУНІКАЦІЇ: з’ясовується ЗАРАНЕЕ

Випадок з життя.Небідна людина придбав ділянку в полі неподалік від садово-дачного кооперативу. Товариство, природно, було електрифіковано, причому технічні можливості підключитися до його електромережі були.Але раптом проти такого підключення висловилися і правління кооперативу, та його загальні збори! Довелося людині тягнути свою власну лінію, в обхід – по лісах і полях.

Взагалі, випадків, коли люди купують дешевий ділянку, а потім левову частку “зекономленого” (або навіть набагато більше) віддають за підведення відсутніх там комунікацій, – хоч греблю гати.І справа не тільки в “кілометраж” тієї ж лінії електропередач – частенько здається, що стовпи – ось вони, рукою подати. Але не підключений – немає вільних кіловат. “Тому обов’язково на ділянці повинні бути всі комунікації”, – говорить Олексій Холмецкий.І якщо вони “поруч”, то заздалегідь загляньте в місцеву газконтору і електромережі, переконайтеся, що ніяких проблем з підключенням не буде, і уточніть, у скільки це обійдеться.Економити на наявності комунікацій тим більше немає сенсу: в даний час на ринку великий вибір і без того недорогих ділянок. “Зараз ринок ділянок такої, що можна вибрати все що завгодно за доступною ціною, – каже Олексій Холмецкий.- Навіть в 10 км від Києва пропонуються ділянки по $ 1-1,2 тис. За сотку “.

Джерело: segodnya.ua

,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно