Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Як військові дії змінили тренди на ринку оренди нерухомості

2496.jpg
 

Деякі господарі бояться пускати в своє житло біженців зі Сходу, побоюючись експансії квартири

«Друзі переїжджають з Донецька, сім’я з чотирьох чоловік. Шукають житло в оренду на тривалий термін в передмісті, готові платити 3-3,5 тис. Грн ».Подібними оголошеннями останнім часом рясніють всі можливі соціальні мережі, які стали ще одним ресурсом для пошуку житла для переселенців.

Незвичайний тренд.

Незважаючи на те, що в мирний час взимку ціни на житло зазвичай стабільні або знижуються на 5-10%, для нинішнього періоду характерні тренди подорожчання знімних квартир, особливо дешевих, розповідає аналітик консалтингової компанії SV Development Сергій Костецький.

«Попит на оренду житла в регіонах, що подалі від військових дій, безумовно, спровокував потік переселенців. А там, де є попит, ціни ростуть. Закон ринку », – говорить Костецький.

За словами експерта, очікування орендарів не виправдалися.

«Думаючи, що орендуючи квартиру взимку, якщо це не туристичний центр, звичайно, вдасться заощадити, підприємливі орендарі самообманулісь», – говорить ріелтор одного зі столичних агентств нерухомості, який попросив не називати його імені.

Він зазначає, що ще пару років тому взимку ціни на оренду квартир і будинків падали, але зараз таких змін не відбулося. Вартість оренди однокімнатної квартири, за даними ріелторів, у спальному районі Києва зараз мінімум становить 4 тис. Грн, «двушки» – з 5 тис. Грн.

У центрі Києва ціни починаються з 6 тис. Грн за однокімнатну квартиру, і від 7,5 тис. Грн – за двокімнатну.

«Якщо порівнювати з попередніми періодами, то ціни зросли.Але зумовлено це тим, що дешевого житла просто не залишилося – попит на нього перевищує пропозицію », – говорить фахівець з нерухомості Олена Перевозник.

Боязливі орендодавці.

Є якийсь «гріх» і на совісті орендодавців, визнають експерти.

«Орендодавці часом алогічні і жорстокі у своїх вчинках. Адже ситуація в країні складна, економічний стан не те щоб переселенців, багатьох працюючих українців нині залишає бажати кращого », – обурюється Сергій Костецький.

Орендодавці ж пояснюють, що за рахунок збільшення цін дещо страхують свої ризики.

«Інфляція, знецінення гривні, та й ризики того, що пускаєш в квартиру незнайомих людей, повинні бути хоч якось виправдані», – нарікає власник «двушки» в Солом’янському районі столиці Олексій Черниш.

За словами Костецького, в окремих випадках підвищення цін безпосередньо від господарів (а послугами ріелторів користуються нечасто) деколи перевищує 20%.

«Залежно від подальшого розвитку подій в країні, валютного курсу, ця тенденція може посилитися.Частка орендодавців, які прагнуть закладати в ціну свої ризики поки не перевищує 15%, але якщо ціни почнуть підвищувати масово, це сильно відіб’ється на ринку і його активності, незважаючи на попит », – говорить він.

Ще один тренд на ринку оренди житла – побоювання щодо здачі квартир чоловікам призовного віку.

«Багато готові тільки на маму з дитиною, на пенсіонерів, але не на те, щоб приймати постояльців-чоловіків», – розповідають волонтери з організації «Крила щедрості і турботи».

Незважаючи на те, що квадратні метри оплачуються за рахунок благодійних фондів та меценатів, деякі господарі і зовсім бояться пускати в своє житло біженців зі Сходу, побоюючись експансії квартири.

«Якщо поселиш, то це ж назавжди. Куди їм потім подітися? Нікуди.А чи зможуть платити – невідомо », – говорить мешканка приміського селища, яка не раз роздумувала над перспективою здачі житла переселенцям, Лариса Іванова.

На жаль, такою логікою слідують багато.

Попит зростає, квартири не пустують.

Президент Союзу фахівців з нерухомості Олександр Рубан зазначає, що укладення офіційних угод з оренди нерухомості ніколи не було прерогативою українців, і зараз, незважаючи на збільшені ризики, звертатися до ріелторів вони не поспішають.

Тим не менш, будучи в курсі економічних реалій України, багато з орендодавців дотримуються правил прив’язки вартості оренди до долара або євро.І, незважаючи на сумний досвід минулого року, коли з цієї причини попит на оренду житла впав, дефіциту клієнтів не бояться.

«Минулого року, враховуючи те, що доходи населення не збільшувалися, мало хто з орендарів погоджувався на такі умови, їм було простіше просто з’їхати. Зараз квартири по стерпним ціною – до 5 тис. Грн не пустують.І це перспектива тривала, адже навіть якщо військові дії вщухнуть, багатьом переселенцям просто нікуди вже буде повертатися », – говорить віце-президент асоціації Анатолій Топал.

Джерело: realt.ua

Возможно, Вам также будет интересно