Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Як врятувати “світло”: які прилади витрачають найбільше енергії і що робити

16135.jpg
 

Практично кожна українська сім’я може скоротити споживання електроенергії на 30-60%.
В Україні рахунки за комуналку в 2017-м виявилися рекордно високими. За останні кілька років подорожчало все: світло, газ, опалення, гаряча і холодна вода.Щоб економити на опаленні, доведеться об’єднається всіх будинках і впровадити дорогі заходи з термомодернізації. А ось економити електроенергію кожен може самостійно.Витрати на світло в платіжках в рази нижче витрат на газ і тепло, а ось заходи щодо економії електрики технічно доступніше. Експерти в сфері енергоефективності пояснюють: кожна сім’я, дотримуючись простих правил, може платити за світло на 30-60% менше. Сайт “Сьогодні.ua “з’ясував, як платити за електроенергію в 1,5 рази менше.

На що найбільше витрачається електроенергії:

Холодильник: 30 кВт * год за місяць

Мікрохвильовка: 5 кВт (якщо користуватися 10 хвилин щодня)

Пральна машина: 18 кВт * год (якщо використовувати дві години на тиждень)

Електрочайник: 11,25 кВт * год (якщо щоднявикористовувати 15 хвилин)

Телевізор: 9 кВт * год (якщо кожен день дивитися ТБ по три години)

Комп’ютер: 45 кВт * год (користуватися потужним комп’ютером по три години на день)

Праска: 6 кВт * год (використовувати годину в тиждень)

Фен: 6,4 кВт * год (використовувати годину в тиждень)

Світло: 65,2кВт * год

Так, найбільше електроенергії витрачається на освітлення квартири. Ееслі лампа потужністю 75 Вт в передпокої працює дві години на добу, в туалеті – годину, у ванній – 3 години, на кухні – 5 годин, в кімнаті – 6 годин, за місяць тільки за “світло” набереться 65,2 кВт.Якщо ж замінити лампи розжарювання енергозберігаючими (споживають 0,022 кВт * год), місячне споживання “на світло” можна скоротити до 19 кВт * год.”Найенерговитратніші побутові прилади: холодильник, кухонна плита (якщо вона є), мікрохвильова піч, пральна машина, духова шафа, електрочайник (кавоварка).Також багато електрики споживають телевізор, освітлення, комп’ютер, тахометр, кондиціонер, праска, музичний центр. Але все залежить від марки, року випуску, класу енергоефективності, кількості т.п “, – розповідає експерт в сфері енергоефективності, менеджер ДТЕК ЕСКО Сергій Свистюк.

Економити, радить експерт, потрібно всією сім’єю. “Разом всією сім’єю вивчіть платіжку за електроенергію.Проаналізуйте, якими електроприладами ви користуєтеся, скільки вони споживають, скільки в квартирі лампочок розжарювання. Визначте у вашій родині відповідального енергоменеджера, який би стежив за використанням електроенергії та відповідав за її економію.З цим завданням добре справляються школярі “, – радить Сергій Свистюк.

Також експерт радить:

вимикати за собою світло

не залишати на ніч ввімкнені електроприлади

прикручувати на ніч бойлер

замінити лампочки розжарювання в тих місцях, де найчастіше горить світло

якщо є можливість, замінити старіелектроприлади на нові – з високим класом енергоефективності

Нагадаємо, в березні в Україні в черговий раз подорожчає електроенергія.Вартість кожного кіловата при споживанні до 100 кВт * год подорожчає з 71,4 до 90 копійок, а при споживанні понад 100 кВт * год – з 129 до 168 копійок.

Джерело: segodnya.ua

, ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно