Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Як Євробачення-2017 змінить український ринок нерухомості

385271613
 

Поки чиновники вирішують, яке місто України прийматиме Євробачення в наступному році, дізнаймося в експертів, як конкурс вплине на вітчизняний ринок нерухомості в цілому. “Варто очікувати, що для власників деяких заморожених готельних проектів у столиці цей захід стане одним із аргументів, щоб все ж добудувати об’єкти”, – вважає виконавчий директор “Дубль W” Андрій Назаренко. Причому відкрити нові готелі краще вже в другій половині цього року, адже для успішної роботи готелю необхідно хоча б кілька місяців “обкатки”.

Потрібні економ-готелі

Заморожених готелів в столиці не так мало. Про призупинення робіт на Renaissance Kiev Hotel (вул.Прорізна, 24/39) ще в середині нинішнього лютого повідомив його власник Мохаммад Захур. Серед причин називалися проблеми з фінансуванням: один з партнерів проекту, банк UniCredit, покинув ринок України, а Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) відмовив компанії ISTIL Group в ще одному кредиті.

Будівлю колишнього готелю “Лейпциг” було куплено в 2012-му за $ 35 млн., в його реконструкцію вклали близько $ 55 млн. Для відкриття готелю потрібно ще близько $ 30 млн. Новина про перемогу Джамали змінила настрої в українському бізнес-середовищі, і тепер є шанси, що готель все ж відкриють вже цього року.

“Проект поки заморожений, але ми активізували пошуки партнерів. Необхідно завершити обробку і облаштування номерів. Я поки не готовий називати дату відкриття”, – повідомив директор ISTIL Real Estate Сергій Марцин.

Зате доля колишнього готелю “Спорт” на Троїцькій площі практично вирішена. Питання перепродажу об’єкту Smart Holding вже не обговорює. “В даний момент розглядається виключно варіант запуску готелю, причому максимально швидкими темпами”, – повідомив керівник департаменту нерухомості Smart Holding Віталій Муханов.

Причому, підкреслив він, оператор, а їм залишається Park Inn, зможе почати попереднього продажу навіть на етапі будівельних робіт. “Головне – розуміння, що графік строітельствапозволіт здійснити запуск своєчасно”, – говорить Муханов.

Датою відкриття Aloft Kiev (вул.Еспланадна, 17) на сайті мережі Starwood Hotels значиться 1 січня 2017, однак бронювання ще не розпочато.

Є надії, що на хвилі Євробачення-17 в нашу країну зайдуть нові мережеві бренди економ-класу. “Три, максимум чотири зірки – це те, що треба нашому ринку, що зробить його більш цікавим для іноземних туристів. Хороший сервіс за доступними цінами. Проведення такого масштабного заходу, як Євробачення, може зробити наш ринок привабливим, наприклад, для Swissotel”, – говорить керуючий директор ARPA Real Estate Михайло Артюхов.

Причому, переконані експерти, така допомога “ставків економ-класу” не буде зайвою ні Львову, ні Одесі, де в пікові дні і без заходів світового масштабу спостерігається дефіцит номерів.

Апартаменту не вистачає реклами

Багато приватних інвесторів, які ризикнули розпочати бізнес подобової оренди під Євро-12, залишилися незадоволені його підсумками. “Було багато помилок – від неправильного вибору об’єкта інвестування до маркетингу. Як результат, велика частина підприємців так і не окупили своїх витрат”, – розповів керуючий директор ARPA Real Estate Михайло Артюхов.

Втім, він очікує, що зараз кількість інвестиційних угод на ринку купівлі нерухомості знову виросте. “Близько 10% квартир купується з тим, щоб надалі здавати їх в оренду, довгострокову і подобову. Є передумови, що ця частка зросте до третини вже в найближчі місяці”, – говорить Артюхов.

Він радить майбутнім орендодавцям приділяти більше уваги просуванню своїх об’єктів на ресурсах, що викликають довіру у потенційних клієнтів. “Треба визначити, з яких країн ви бажаєте бачити гостей у своїх апартаментах, і пропонувати їм свої послуги на “рідних” їм сайтах. У німців, наприклад, дуже популярний ресурс immobilienscout24.de. Можна виставити свою квартиру на стартапі Airbnb.com, де гості з усього світу залишають відгуки про якість житла і сервісі”, – порадив Артюхов.

Що стосується цін на добову оренду, то, як показують підсумки Євро-12, в програші опинилися ті господарі, які різко підняли вартість проживання. “Навіть ті, хто підвищував розцінки в півтора рази, в результаті не дорахувалися клієнтів. Адже туристи, які віддають перевагу апартаменти, якраз з тих, хто вміє рахувати гроші, і вони ніколи не заплатять за розміщення у нас більше, ніж в своїй країні”, – переконує Артюхов. Він упевнений, що орендні ставки, навіть в елітному сегменті, вже не повернуться в доларову номінацію, і будуть озвучуватися в гривнях.

Туризм в потенціалі

Ще одна тенденція – “професіоналізація” ринку, коли квартири подобової оренди, часом навіть від різних власників, буде обслуговувати керуюча компанія, що гарантує певний рівень сервісу. Інший варіант – поява цілих “поверхів апартаментів” в житлових комплексах комфорт-і бізнес-класу.

“Квартири на первинному ринку розпродаються зараз не дуже добре. Один із способів вирішення цієї проблеми, який, до речі, вже застосовується в Одесі, – віддати кілька поверхів в сусідніх під’їздах під апартаменти. Виходить свого роду міні-готель. З обов’язкових сервісів там є сніданки і вай-фай”, – пояснює Артюхов.

Турист, який вибрав таке розміщення, буде користуватися всією інфраструктурою ЖК – від паркомісць до фітнес-комплексу.

Але головне, чого очікують експерти від проведення Євробачення, це загальне підвищення стандартів у всіх сегментах ринку – від добової оренди до хостелів і готелів.

“Необхідно зробити все, щоб у разового туриста, якого в нашу країну приверне Євробачення, з’явилося бажання ще раз повернутися в Україну. Це великий шанс для розвитку туризму”, – говорить Андрій Назаренко.

Джерело: ubr.ua

, , , , , , , , , ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно