Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Як за допомогою держави купити вікно, котел або утеплити стіни зі знижкою в 70%

lamok
 

Разом з потеплінням в Україні настає сезон ремонтів. У Державному агентстві з енергоефективності впевнені, для того, щоб взимку українці менше платили за опалення, вже зараз варто подумати над тим, щоб замінити вікно і утеплити стіни в квартирі. То як можна купити вікно, котел або утеплити стіни зі знижкою в 70%.

Хто може отримати кредит на енергозбереження

З 1 травня в Україні газ подорожчав на 91%. В результаті цього, як зазначають в Кабміні, тариф на опалення наступної зими можуть підвищити на 60-90%. Для того, щоб витрачати менше “блакитного палива”, чиновники радять українцям серйозно задуматися про енергозбереження.

Для цього в першу чергу необхідно замінити вікна та утеплити стіни. Державні програми “Теплий дім” і “Тепле житло” дозволяють зробити це зі знижкою до 70%.

Так, будь-який українець (або ОСББ) може звернутися в один із трьох банків (“Ощадбанк”, “Укрексімбанку” або “Укргазбанк”) з проханням надати кредит на заходи з підвищення енергоефективності: купити не газовий котел, нові вікна або утеплити стіни. Частину кредиту компенсує держава, а другу частину можна гасити протягом 3-х років. В 2016-му році на такі кредити планують витратити близько 8 мільярдів гривень.

У Державному агентстві з енергоефективності кажуть, на даний момент програма діє на всій території України. Кількість кредитів, які беруть українці, зростає, і, як сподіваються в Кабміні, разом із цим знизиться і споживання газу. “За рік сто тисяч сімей скористалися програмою. І кожен місяць у нас на 30% збільшувалася кількість кредитів”, – розповідає глава Держенергоефективності України Сергій Савчук.

Експерти кажуть, 40% тепла “йде” з приміщення через вікна. Для того, щоб зберегти тепло в квартирі, варто встановити двокамерні склопакети. “Потрібно всім будинком взяти кредит і виплачувати по місяцях. З ростом тарифів окупність таких витрат стає вище і вище. Для цього потрібно створити ОСББ і об’єднатися. Кредит витратити на встановлення теплового лічильника, утеплення будинку, заміни вікон, модернізації”, – говорить експерт Національного екологічного центру України з енергозбереження Анна Шумейко.

Скільки вдасться заощадити

Для тих українців, які отримують субсидії, діє фіксована знижка – 70%. Так, наприклад, якщо нове вікно з установкою коштує 3 тисячі гривень, заплатити за нього доведеться всього 900 гривень.

Що потрібно знати про кредит на енергозбереження:

Мінімальний розмір кредиту – 10 тисяч гривень, максимальний – 50.

Кредит дають на три роки.

Тим, хто не отримує субсидії, держава “погасить” 30% кредиту, субсідіантам – 70%.

Перший внесок – 10%.

Після того як буде взятий кредит, держава погасить свою частину через три місяці.

За інформацією Національного екологічного центру України з енергозбереження, для ОСББ, яке встановило лічильники, змінило вікна і утеплити стіни, “теплий кредит” окупить себе вже через п’ять років.

Як ще економити газ

Правильно використовувати газову плиту. Експерт національного екологічного центру Максим Бабаєв радить, для того, щоб газова плита витратила менше газу, необхідно використовувати чистий посуд з плоским дном. Наліт на каструлі призводить до того, що для нагрівання її вмісту потрібно більше енергії.

Крім того, язики вогню не повинні “облизувати” посуд.При цьому Максим Бабаєв зазначає, якщо є необхідність готувати на велику сім’ю: краще приготувати один раз в семилітровий каструлі, ніж двічі на трилітровій. “Найкраще стежити за тим, щоб полум’я не заходило за краї дна каструлі, щоб воно не “лизало” стінки каструлі. Так ми будемо нагрівати просто повітря. Коли ми вибираємо новий посуд, потрібно дивитися, щоб посуд був з плоским дном, а не заокругленим”, – розповідає експерт з енергозбереження.

Джерело: segodnya.ua

, , , ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно