Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Як заощадити газ при опаленні будинку – прості поради

gas_savings
 

Якщо ваш приватний будинок опалюється газом, напевно ви зацікавлені в зменшенні його споживання і, відповідно до зменшення витрат на обігрів будинку. При цьому багато хто навіть не підозрюють, що економити можна досить просто.

Зайвих витрат вдасться уникнути, якщо запобігти перегріву приміщення, використовувати конденсаційний котел, доповнити опалювальну систему сонячними колекторами або зовсім відмовитися від газу на користь альтернативних джерел енергії. Спробуємо розібратися з кожним цим випадком більш докладно.

Запобігаємо перегріву 

Згідно зі статистичними даними саме відсутність нормальної регулювання теплоносія є однією з основних причин перевитрати газу та збільшення рахунків. При цьому не має значення, наскільки сучасний котел у вас встановлено.

Вчені підрахували, що для додаткового нагріву приміщення всього на 1 °С, потрібно на 7-10% газу більше. Тобто якщо ви вирішите взимку нагріти будинок до 24 °С, замість рекомендованих 20 °С, витрата газу і відповідно вартість опалення можуть зрости на 40%. Крім цього ви можете скоротити споживання газу, встановивши автоматичне регулювання температури в залежності від часу доби.

Так, наприклад, вночі ви можете без проблем знизити температуру до 18 °С, а під час вашої відсутності встановити тепловий показник на рівні 16-17 °С. Сучасні системи опалення також дозволяють віддалено регулювати температурний режим в будинку за допомогою планшета. Після повернення додому температуру можна підняти до більш комфортного рівня. Відмінним рішенням стане придбання погодозалежного вузла автоматики, який буде регулювати температуру теплоносія з урахуванням зовнішніх температурних показників. Застосування подібних систем регулювання дозволить вам скоротити споживання газу мінімум на 20%.

Тільки конденсаційний

На сьогоднішній день це вже не новинка, проте, багато власників будинків досі вибирають традиційні моделі з огляду на їх більш низької вартості. Однак в сьогоднішніх умовах конденсаційний котел може окупитися мало не за один-два опалювальні сезони.

Принцип роботи конденсаційних котлів заснований на використанні конденсату водяної пари з димових газів, який в звичайних моделях котлів просто викидати в атмосферу. При цьому температура відпрацьованих газів конденсаційного котла становить всього 50-60 °С, в той час, як в звичайних котлах – 120-180 °С. У конденсаційному котлі конденсат використовується для додаткового нагріву теплоносія в зв’язку з чим номінальний ККД таких пристроїв перевищує 100%.

Використовуємо енергію сонця

Це дуже простий і на сьогоднішній момент дуже популярний спосіб додаткового нагріву води. Ефективність геліоколекторів відчутна навіть у холодні, але сонячні дні. Згідно зі статистикою на нагрів води витрачається близько 20% теплової енергії в рік.

У наших кліматичних умовах такі сонячні установки можна використовувати для підігріву води в будинку (причому влітку досить буде лише їх), частково обігрівати приміщення в осінній період або використовувати гарячу воду в контурі підігріву басейну. Таким чином, використовуючи геліоколектори, ви зможете скоротити витрату газу. Окупність тієї чи іншої системи необхідно прораховувати індивідуально, беручи до уваги, регіон і розташування будинку.

Відмовитися від газу

Спосіб кардинальний, проте, в деяких випадках дуже дієвий. Часто організація газопостачання в новому будинку по вартості порівнянна з вартістю установки теплового насоса.

Багато в чому це пов’язано з корумпованістю газових контор, які виставляють шалені рахунки за підводку газових труб до будинку. В даному випадку оптимальним варіантом може стати тепловий насос, який при правильному розрахунку може повністю забезпечити будинок теплом.

Професійний підхід

Незважаючи на простоту вищеописаних заходів проводити їх слід тільки за допомогою фахівців. Як установку котла і настройку опалювальної системи, так і розрахунок економічної доцільності установки геліоколекторів або теплового насоса повинні виробляти професіонали.

Тільки в цьому випадку ви будете впевнені в тому, що всі заходи виявляться максимально ефективними. Також не варто, використовуючи якісь стандартні підходи, адже кожен будинок і кожне рішення для нього унікально.

Джерело: superdom.ua

, , , , ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно