Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Як змінюються ціни на столичну нерухомість

 

Динаміка актуальних пропозицій дивує експертів: нетрадиційно для початку осені вартість квадратних метрів фактично застигла на місці.
Юрій Мавроді,

експерт з будівництва та девелопменту

Друга половина 2018 року продовжує радувати аналітиків своєю нестандартністю з точки зору сезонності столичного ринку первинної нерухомості.Настільки очікуваний ажіотаж, спровокований коливанням валютних курсів, почався значно раніше прогнозованого терміну.Замість традиційного стрибка у вересні попит підвищився вже до середини літа, а запізнилося відреагували на цей тренд ціни «рвонули» вгору в серпні.Багато поспішно зробили висновки про те, що відбувається, свідчить просто про більш ранньому початку «високого сезону», і вже передчували галопуючу позитивну динаміку в осінні місяці. Однак статистика вересня повернула таких експертів на землю.

Найкращою ілюстрацією несправджених прогнозів є крива вартості квадратних метрів. Якщо брати середні показники для однокімнатних квартир у споруджуваних будинках Києва, то приріст у вересні склав всього лише 1,6%.Це досить скромний показник на тлі + 6,4% місяцем раніше. Відносно таких же квартир у вже готових житлових комплексах ситуація виглядає ще більш гнітюче: ціна і зовсім «просіла» на 3,4% (33 581 грн.), Повернувшись навіть не до липневим (33 748 грн.), А, скоріше, до червневих показниками (33: 393 грн.). Безумовно, свій вплив на ситуацію зробило скорочення кількості пропозицій в елітному класі. Але списувати абсолютно все тільки на цей фактор було б некоректно.Все ж частка дорогого житла в столиці не настільки велика: ціни від 42 тис. Грн. за «квадрат» зустрічаються всього в 16% житлових комплексів з числа що знаходяться в активних продажах.

Більш того, говорити про якусь одну причину нетрадиційної вересневої стабільності цін на столичну нерухомість не доводиться. Передумов було декілька.По-перше, той самий літній стрибок активності потенційних інвесторів став не «спусковим гачком», а фактором розмиття початку сезону.Іншими словами, в результаті курсових коливань люди зацікавилися тим, як поведуть себе ціни на бажані квадратні метри житла в столиці.До вересня ситуація прийшла в норму, девальвація нацвалюти сповільнилася, приводів для хвилювання більше не виникало -попит стабілізувався.По-друге, крім спокою на валютному ринку початок осені ознаменувався збереженням колишніх цін на будівельно-монтажні роботи.Також відбулося зменшення інфляції, на тлі якого НБУ убезпечив себе від можливого негативного впливу інфляційних ризиків підняттям облікової ставки до 18%. Отже, у забудовників не було необхідності (саме необхідності!) Піднімати ціни, тоді як інвестори не забезпечили його настільки високим попитом, щоб ціни можна було піднімати без цієї самої необхідності.

Проте говорити про пасивність ринку не доводиться.Зростання обсягів будівництва житла в Києві в порівнянні з минулим роком у вересні склав 7,6%. В активних продажах знаходяться 272 житлових комплексу, включаючи сім абсолютно нових пропозицій: по два в Дніпровському та Подільському районах, а також три ЖК в Солом’янському.Розподіл ринку по класності житла залишається відносно стабільним: 16,7% представлені в економ-класі, 42,2% – в комфорт-класі, 29,1% – в бізнес-класі, 12% – в еліт-класі.Якщо говорити про макроекономічні показники, то ставки по депозитах, що є прямим «конкурентом» нерухомості в питанні збереження і примноження коштів населення, продовжують рости.Але все одно їм поки не вдається випередити квадратні метри по надійності інвестицій.

Таким чином, можна очікувати, що «високий сезон» на ринку нерухомості все ж настане.Просто він буде характеризуватися більш плавними показниками і, відповідно, більш плавною динамікою попиту і цінових пропозицій.

Джерело: news.realt.ua

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно