Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Як зростання курсу долара і військове протистояння на сході України вплинули на ринок нерухомості

770.jpg
 

Основні тенденції вітчизняного ринку житла залишаються незмінними вже не перший місяць: угод стає менше, ціни (в доларовому еквіваленті) помітно знижуються …
Причини і наслідки.

Не допомагають навіть всілякі програми лояльності від будівельних компаній – знижки, акції, подарунки і навіть безвідсоткові розстрочки і додаткові послуги з дизайну та ремонту квартири.

Головними причинами такої ситуації експерти ринку називають війну на сході країни, відсутність у наших співгромадян впевненості в завтрашньому дні і негативні прогнози щодо курсу національної валюти.Та й стан вітчизняної економіки в цілому особливого оптимізму не вселяє.

Ще однією тенденцією експерти називають зростаючий попит на житло в невеликих містах заходу і центру країни. Пов’язано це з великою кількістю переселенців з Криму і Східної України.Представники “першої хвилі”, яка припала на початок весни, змушені переходити від оренди житла до його покупки, оскільки бачать, що ситуація затягується і прогнозувати, коли все це закінчиться, неможливо.

Також пристойним попитом користуються квартири у великих промислових містах вартістю 60-100 тис. Доларів.

Попит на знімне житло зріс удвічі.

З непередбачуваністю подій на сході країни безпосередньо пов’язана і ситуація на ринку оренди житла.Масовий попит на оренду спостерігається в Києві, Дніпропетровську, Харкові та інших великих містах. Що зовсім не дивно – люди прагнуть зняти квартири там, де у них найбільші шанси знайти роботу.

Треба сказати, що ажіотаж на столичному ринку оренди в кінці серпня – це звичайна справа. На початку осені активізується ринок праці, починають надходити запити від студентів, так що квартири під здачу не пустують.Але, зрозуміло, цього року до традиційних орендарям додалися мігранти зі східних областей, і ціни почали зростати.

– Попит зріс практично вдвічі, – розповів КП столичний ріелтор Наталія Бішкаева.- Ще в липні нам насилу вдалося здати трикімнатну квартиру з двома санвузлами в хорошому районі за 7 тис. Грн. на місяць, а сьогодні її можна здати вже за 10 тис. грн.Минулого тижня стався і зовсім кричущий випадок: два клієнта побилися на перегляді – не змогли домовитися, хто з них буде знімати вподобане житло.

“Комсомолка” вже писала про те, що власники квартир нерідко не надто схильні до співпраці з орендарями зі сходу.За словами ріелтора, тут справа навіть не в чесності потенційних квартиронаймачів – шахраїв вистачає скрізь і кількість пов’язаних з нерухомістю афер не зменшується.Проблема в тому, що переселенці зі східних регіонів, зрозуміло, сподіваються на якнайшвидше вирішення конфлікту і повернення додому, тому вони до довгостроковій оренді не готові.У той же час серед орендодавців термін здачі квартири на 1-2 місяці вкрай непопулярний – власники хочуть здати житло мінімум на півроку.

ДО РЕЧІ.

У першому півріччі 2014 пропозиція на ринку первинної житлової нерухомості столиці поповнилося за рахунок 16 нових житлових комплексів. Всього станом на кінець першого півріччя столичний ринок житла був представлений 180 житловими комплексами.

Примітно, що більше 70% вийшли на ринок житлових проектів представлено новобудовами економ-класу, причому намітилася тенденція будівництва малогабаритних квартир.Так, в окремих новобудовах економ-класу більше половини квартир – це “студії” і “однушки” площею від 18 кв. м.

В ТЕМУ.

Українці шукають нерухомість за кордоном.

Запити з пошуку та підбору житла за кордоном почастішали, пише domik.ua.Експерти кажуть, що таким чином наші співвітчизники намагаються вирішити відразу два завдання: захистити свої заощадження і вирішити питання з літнім відпочинком на роки вперед.

Найбільш актуальними країнами для вкладення коштів у нерухомість для українців є Туреччина, Болгарія, Іспанія та Греція.

Джерело: ibud.ua

Возможно, Вам также будет интересно