Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Яке житло будуватимуть в Києві

18115.JPG
 

Згідно з даними звіту компанії CDS, кількість об’єктів економ-і комфорт-класу на ринку первинного житла Києва практично зрівнялася.
Так, в 3 кварталі 2017 року новобудовах столиці пропонується 43% квартир в комплексах економ-класу і 42% квартир в комплексах комфорт-класу. Ще 13% квартир реалізується в комплексах бізнес-класу, і ще 2% – в преміум-класі.

ABCnews дізнався у забудовників, який із сегментів ринку сьогодні найбільш перспективний і чи зможе комфорт-клас витіснити економ.

Анна Лаєвський, комерційний директор компанії “Інтергал-Буд”

На сьогодні можемо виділити, як мінімум, чотири чітко виражених сегмента.Найдоступніший, економ-клас, далі йде комфорт-клас, вище – бізнес-клас і завершують перелік – новобудови рівня преміум.

Така сегментація дозволяє девелоперам більш прицільно працювати зі своїм сектором ринку, пропонуючи обраної аудиторії потрібний формат і формуючи цінову пропозицію.

На наше переконання, в столиці найбільш перспективні комфорт і бізнес-клас, так як такі об’єкти мають оптимальним співвідношенням ціна-якість, розташовані в комфортних для проживання локаціях, характеризуються наявністю необхідної інфраструктури і зон відпочинкуна території комплексів.

Що стосується думки експертів про те, що комфорт-клас витісняє економ, то в цьому твердженні є раціональне зерно.Потенціал комфорт-класу полягає саме в тому, що люди вже не згодні платити за “голі” квадратні метри, вони хочуть жити з великим комфортом, ніж пропонує стандартний “прожитковий мінімум” економа.

У комплексах комфорт-класу всі параметри значно поліпшені, починаючи від архітектури, планувань і якості внутрішньої обробки квартир і закінчуючи інфраструктурою житлового комплексу, облаштуванням території і паркінгу, матеріалів і технологій, якізастосовуються при будівництві. Таке житло передбачає комфортний простір для життя, яке не обмежується межами квартири.

Аркадій Бондарев, віце-президент ХК “Київміськбуд”

Найбільш затребуваним, а тому і перспективним, на сьогоднішній день залишається економ. Цьому чимало сприяє тривале падіння економіки, нестабільність банківського сектора і зниження доходів громадян. Відкладений запит на власне житло дуже великий. А іпотечні програми ледь-ледь починають відроджуватися.Поки середньостатистична людина не зможе дозволити за кілька років накопичити на недорогу квартиру, саме цей клас житла буде превалювати над іншими.

Прибутковість житла комфорт-класу безсумнівно вище, тому що комфорт-клас поєднує в собі деякі можливості рівня бізнес-клас, але залишається досить доступним, як економ. Але більшість людей все-таки орієнтовані на доступне житло.Один з показників – велика затребуваність малометражних квартир, іменованих “Смарт”. Ну і висока комуналка диктує свої умови.

Гліб Шемовлев, прес-секретар корпорації “Укрбуд”

Перспективність в Києві сьогодні є у кожного класу первинної нерухомості. В іншому випадку якийсь із них просто не було б представлено на ринку.Так що тут доречніше буде говорити про затребуваність, купівельні переваги. А вони поки залишаються колишніми – через складну економічну ситуацію в країні велика частина клієнтів орієнтується на доступне житло невеликих площ.Відповідно, більшу частину ринку формують проекти економ- і комфорт-класу.

Що стосується думки про витіснення комфорт-класом сегмента економ, то насправді кордону між економом і комфортом зараз дуже розмиті, і іноді складно сказати, де якісний “економ”, а де скромний “комфорт”.Але якщо узагальнювати, то у того ж “Укрбуду” частка об’єктів комфорт-класу останнім часом помітно зросла. В принципі, можна очікувати, що і в цілому по ринку співвідношення буде вирівнюватися на користь цього сегмента.Пояснити це просто – з огляду на дуже широке пропозицію, девелоперу вже недостатньо просто добре будувати будинки.У нинішніх умовах, він повинен запропонувати клієнтам більше ніж конкуренти – більш комфортне оточення, більш досконалі технічні, архітектурні та дизайнерські рішення, кращий сервіс.А ці особливості все ж більше притаманні більш високих класів, ніж “економа”, відповідно і реалізовуватися повинні у відповідних сегментах. Проте – і це важливо – економ-клас теж не зникне і як і раніше залишиться затребуваним.Комфорт же стає варіантом для тих, хто вимагає від житла трохи більше.

Олександр Немтирев, керівник Департаменту маркетингу та реклами житлового будівництва “КАН Девелопмент”

Найбільш затребуваним у всі часи залишається найдешевша пропозиція.Економ збереже перше місце, як мінімум до виходу країни з кризи. На другому місці – комфорт, орієнтований на більш забезпечену і вдумливу аудиторію, здатну на моменті прийняття рішення робити вибір не тільки на основі ціни.З іншого боку, важливим є питання, наскільки ці проекти прибуткові для забудовників. Якщо мета швидше добудувати і вийти з проекту – це один сценарій, якщо керувати і далі отримувати прибуток – інший.Проекти економ-класу дають можливість швидше “вийти з інвестиції”. Створення та управління проектами комфорт, бізнес і еліт-класу вимагає більше зусиль, але в результаті може дати вище ефект.

Щодо можливості витіснення з ринку комфорт-класом проектів економ, цього не станеться. Але багато елементів і технології, які впроваджувалися спочатку в комфорт-класі, рано чи пізно стануть обов’язковими і для проектів економ-класу.

Джерело: abcnews.com.ua

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно