Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Які джерела енергії для будинку найбільш вигідні?

9255.jpg
 

Однак багато інвесторів переконані, що вкладення в альтернативні джерела більш перспективні.

Газ і електрику

У житлових будинках зручно використовувати природний газ.Це найбільш потужний і чистий при спалюванні джерело енергії в порівнянні з будь-яким іншим рідким і твердим паливом. При спалюванні газу забезпечується найбільш високий ККД, і такий спосіб опалення будинку залишається вигідним.

Але теплова енергія не придатна для виконання багатьох процесів, в тому числі необхідних в житловому будинку. Вона вважається енергією низької якості, а високоякісна – електрична, найбільш концентрована.

Однак потрібно близько 3 кВт × год енергії у вигляді тепла з високою температурою, щоб зробити 1 кВт × год електрики, і навіть при його виробленні на гідро- і атомних електростанціях втрачається дві третини витраченої потужності.Тому електроенергія, отримана традиційними способами, завжди буде дорогою, і обігрів будинку електрикою виглядає як марнотратство (для цього достатньо енергії низької якості).

Проте, споживання електроенергії в світі зростає, вона затребувана завдяки універсальності, потужності, зручності використання.В Україні вартість електроенергії – найнижча в Європі, в країнах ЄС тарифи розрізняються, але вищі за українські в 10-15 разів (при цьому є можливість вибрати оператора і зручні умови поставки).

Відповідно, розглядаючи варіанти енергопостачання будинку, варто врахувати ймовірність значного подорожчання електроенергії в нашій країні в найближчі роки.

Поновлювані джерела

В даний час вже очевидно, що енергія з відновлюваних джерел цілком може забезпечити експлуатацію індивідуального житлового будинку.Особеннолегко пристосувати природні процеси для покриття потреб будівель в теплі, і цей напрямок є перспективним і технологічно різноманітно.

Можна використовувати як економічні методи (напрімерпассівний сонячний обігрів, який легко забезпечити при розумному проектуванні будинку), так і спеціальне обладнання (колектори, вітрогенератори, теплові насоси).

Крім того, швидко удосконалюються технології одержання електричної енергії за допомогою сонячних батарей, дешевшає обладнання.Вартість виробництва такої енергії стабільно падає, і очікується, що до 2020 року в Європі і США наблизиться до вартості електрики, виробленої традиційним шляхом, а в перспективі стане в 2 рази менше.

Вигідна також енергія, отримана при використанні біомаси. Переваги цього типу енергоносіїв – в можливості легко перетворити в тепло те, що знаходиться на поверхні землі, неподалік від будинку (і навіть вимагає утилізації).Однак посіви ріпаку виснажують грунт, спалювання біогазу або відходів забруднює атмосферу.

Енергія природних процесів – екологічніше, економічніше і не має обмежень.Витрати виникають в основному при покупці і монтажі обладнання, але багато інвесторів вважають, що сьогодні вкладення в поновлювані джерела енергії вигідніше, ніж в традиційні технології.

Джерело: superdom.ua

, ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно