Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Які помилки роблять власники ТРЦ

6284.jpg
 

Ринок торговельної нерухомості України багато в чому залишається недостатньо професійним, власники і керуючі ТРЦ компанії переоцінюють свої можливості і допускають промахи, які призводять до втрати орендарів і невдоволенню відвідувачів.ABCnews з’ясували, які ж найпоширеніші помилки зустрічаються в українських ТРЦ.

Помилки в роботі з орендарями

Відсутність діалогу з орендарями.Неважливо, чого хоче орендар – зниження орендних ставок, відстрочки платежів, фінансових канікул, перегляду договору або прибрати пальму, стоїть навпроти магазину – головне, вести з ним діалог, повідомити йому, що його чують і знають про його проблему.Якщо орендарів не чують, вони можуть нагадати про себе занадто голосно – за останні роки власникам столичних торгових центрів «Гулівер», «Оушен Плаза» і «Караван» з перемінним успіхом вдавалося погашати протестні настрої орендарів, які об’єднувалися івлаштовували різного роду акції протесту. Наприклад, в «Оушен Плазі» у квітня 2014 року орендарі писали власникам колективний лист з вимогою пом’якшити умови співпраці.

Найяскравішим прикладом невміння слухати партнерів експерт з торговельної нерухомості Вадим Зінченко називає загибель мережі ТРЦ «Материк», що належала дніпропетровської компанії «Рейнфорд».«Свого часу власник просто закрив очі на кризу і до самого кінця не надавав орендарям знижки, а коли орендарі йшли, він на їхнє місце ставив власні магазини, тим самим розмиваючи оборотні кошти.Він не сприймав сигнали ринку, не вів діалог з орендарями і не хотів нічого чути, надходячи по-своєму», – розповідає експерт.

Невміння йти на поступки.«Серед найбільш поширених помилок девелоперів існуючих ТРЦ в роботі з орендарями варто відзначити відмову від надання більш лояльних комерційних умов для якірних і міні-якірних операторів, особливо в умовах кризи і істотного падінняобсягу продажів », – говорить керуючий партнер BRE України Радомир Цуркан.Як пояснює експерт, незважаючи на більш низькі доходи, одержувані девелопером від якірного рітейлера, наявність сильних якорів в торговому центрі притягує брендових мережевих орендарів галереї і генерує стабільний потік відвідувачів.

Нераціональна економія.Занадто вузькі проходи, малі площі загального користування, погана освітленість, економія на прибиранні та охороні, неякісне кондиціонування і інші «дрібниці», на яких намагаються економити власники ТРЦ, в підсумку призводить до збитків.«Щоб вести діалог з орендарем і аргументовано відмовляти йому в чергове зниження орендних ставок, необхідна якісна статистика, наприклад, точна кількість відвідувачів ТРЦ.Але у нас найчастіше або немає систем підрахунку відвідувачів, або вони працюють з похибкою до 30%. Другий параметр, які багато ігнорують і мало хто аналізує з якісної сторони – це звіт про товарообіг магазинів », – пояснює Вадим Зінченко.

Небажання довіряти професіоналам. «Українські власники ТРЦ не довіряють місцевим консультантам, воліючи запрошувати фахівців з-за кордону і платити їм великі гроші, навіть якщо вони зроблять такі ж висновки, як їхні українські колеги.Або ж слухають тільки тих, хто погоджується з їхньою думкою і розповідає тільки хороші новини », – говорить Вадим Зінченко.З ним згодна директор компанії UTG Євгенія Локтіонова, яка підкреслює, що головне в управлінні об’єктом – професіоналізм, якого у власником часто немає в силу різних обставин.«Втім, їх помилки в управлінні – в моїх інтересах, тому що після цього вони прийдуть до мене за консультацією», – говорить вона. Схоже, що простого шляху вітчизняні девелопери не шукають, воліючи набивати шишки на власному досвіді.

Помилки в роботі з відвідувачами

Платні туалети. Гостре питання, завжди хвилюючий і відвідувачів, і професійних консультантів. Втім, якщо в деяких ТРЦ плата хоча б виправдовує себе, то в інших гроші буквально спускаються в каналізацію.Наприклад, в платні туалети є в столичних ТРЦ «Дрім Таун» і «Квадрат» на бульварі Перова, але якщо в першому випадку приміщення завжди чисті, працюють всі кабінки і сушки для рук, завжди є мило і туалетний папір в кабінках, то в другому все навпаки – як пощастить.Хоча, наприклад, Радомир Цуркан вважає таке явище як платні туалети в ТРЦ помилкою.

Інфраструктурні помилки.Погана логістика, заплутані переходи, неякісна або відсутня система навігації, недостатня кількість лавок або їх відсутність, перекриті виходи, непрацюючі ліфти та ескалатори – все це ускладнює пересування відвідувачів по ТРЦ і в разі НПздатне привести до непередбачуваних наслідків. «Вузькі галереї з великою кількістю острівців обмежують вільний прохід відвідувачів», – зазначає Радомир Цуркан.У свою чергу, Вадим Зінченко розповідає, що в столичному ТРЦ «Караван» з часом були забудовані магазинами пожежні виходи.А відвідувачі ТРЦ «Оушен Плаза», які опинилися там в неділю, 6 вересня, коли сталося загоряння на фуд-корті, розповідають, що багато виходи з будівлі були закриті, особливо ті, що з пандусами, тому складніше довелося самим немоільним відвідувачам, таким якмами з колясками і люди з інвалідністю.

Парковки. Парковки в ТРЦ найчастіше платні, погано організовані, вузькі, заплутані, багаторівневі, з поганою навігацією та іншими проблемами. Радомир Цуркан, наприклад, виробить недостатня кількість паркомісць.Втім, навіть якщо їх достатньо, це не завжди працює.Так, в столичному ТРЦ «Проспект» обладнано відразу три досить місткі парковки, але більшість автомобілістів кидають свої машини на першій, займаючи при цьому проїзди, пішохідні переходи та різними іншими шляхами порушуючи ПДР.Схожа ситуація і в «Оушен Плазі» – через складну логістики і того, що парковка платна, нею досі не користуються багато відвідувачі ТРЦ, залишаючи свої машини на тротуарах і проїжджій частині на прилеглих вулицях.Під час недільного загоряння, додає Вадим Зінченко, місцеві паркувальники замість того, щоб відкрити шлагбаум і швидше випустити машини, продовжували збирати гроші за паркування, розповідаючи, що ні про яке пожежу їм не відомо.

У цілому ж, як подчеркіевает Радомир Цуркан, найбільш суттєві помилки, згодом впливають на показники успішності торговельного об’єкта, девелопери або власники ТРЦ скоюють на стадії розробки концепції об’єкта.

Джерело: abcnews.com.ua

,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно