Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Яким буде план відключення електроенергії в регіонах цієї зими

6010.jpg
 

Національна енергетична компанія “Укренерго” підготувала план відключення електроенергії в регіонах в майбутній осінньо-зимовий період, назвавши його більш щадним порівняно з практикою аварійних або віялових відключень, яка застосовувалася минулої зими.

Про це повідомив перший заступник директора компанії Всеволод Ковальчук на прес-конференції в Києві.

“Зараз буде плануватися поступова розвантаження на півтори-дві години регіонів, щоб це не було болючим ні для промисловості, ні для населення”, – сказав Ковальчук.

“Але це не означає, що цей план прийнятий.Якщо ми назбираємо хоча б 2000000 тонн вугілля якщо у нас буде тепла зима, тоді не доведеться вдаватися до таких заходів “, – додав він.

Разом з тим, присутній на прес-конференції головний інженер “Укренерго” Олександр Коломієць був більш песимістичним у своїх прогнозах щодо проходження осінньо-зимового періоду 2015-2016 років.

“Якщо не буде вугілля, не буде води, забезпечити надійне безперебійне електропостачання буде практично неможливо. Хочемо ми чи ні, але єдиним методом запобігання розвалу об’єднаної енергосистеми України буде відключення.Тоді будуть введені графіки аварійних відключень “, – сказав Коломієць.

За його словами, для стабільного проходження осінньо-зимового періоду Україна повинна мати на складах 2,7 мільйона тонн вугілля, в той час як зараз накопичено всього 1,2 мільйона тонн.

“Щоб вийти на запланований рівень запасів, потрібно щодня поповнювати без урахування спалювання на 34 тисяч тонн”, – сказав головний інженер “Укренерго”.

“Якщо буде зберігатися поточний темп, ми недоберемо необхідну кількість вугілля, це точно”, – додав Ковальчук.

Разом з тим, керівництво “Укренерго” запевнило, що майбутньою зимою при всіх наявних проблеми з накопиченням вугілля і низьким рівнем води в річках вдасться уникнути розвалу єдиної енергосистеми України за рахунок імпорту електроенергії з Росії.

“У нас не буде розвалу, у нас буде велика частка імпорту. За умови дефіциту вугілля”, – уточнив Ковальчук.

В “Укренерго” також повідомили, що на підготовку до зими за минулі 7 місяців компанія витратила 66000000 гривень, що становить 89% від необхідної суми.

При цьому “Укренерго” вирішило питання із закупівлею комплектуючих, що дозволить в умовах нештатної ситуації оперативно усувати неполадки, що у мережах.

Кабмін розробив план підготовки та проходження опалювального сезону 2015-2016 років, згідно з яким до 15 листопада Міністерство енергетики та вугільної промисловості та Держенергонагляд повинні підготувати звіт про оцінку готовності об’єктів електроенергетики дороботи в осінньо-зимовий період.

До 15 вересня Міненерговугілля має розробити графік накопичення вугілля на складах теплоелектростанцій і теплоелектроцентралей в обсязі не менше 3,2 млн тонн, з яких 1400000 тонн вугілля марки “А” і “Т”, 1,8 мільйона тонн вугілля марок “Г “і” Д “.

Зазначені обсяги палива повинні бути накопичені до 1 жовтня поточного року.

Крім того, Кабмін доручив Міністерству енергетики та вугільної промисловості, державному холдингу “Укренерго” і компанії “ДТЕК Західенерго” до 15 жовтня ухвалити заходи щодо перефіксаціі трьох додаткових енергоблоків Бурштинської теплової електростанції нароботу в об’єднаній енергосистемі України, а також спільно з НАЕК “Енергоатом” забезпечити виконання програми підвищення безпеки енергоблоків українських атомних станцій.

Джерело: economics.unian.net

,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно