Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Яким областям України додадуть грошей на субсидії

ff85d3f75a113ac6ab53b642ec244965
 

Українським регіонах не вистачає грошей на субсидії. У Верховній Раді з’явився законопроект №5502, що пропонує перерозподілити кошти з бюджету на цей рік за програмою “Субвенція на надання пільг та житлових субсидій на оплату електроенергії, газу, послуг тепло-, водопостачання, квартплати”.

У скарбниці на ці цілі виділено без малого 40,3 млрд. грн. Але, як зазначено в пояснювальній записці, “аналіз фактичного споживання послуг свідчить про істотне збільшення витрат на пільги і субсидії. В результаті запланованих коштів недостатньо”.

Автори законопроекту (Віктор Кривенко (БПП), Василь Амельченко (Радикальна партія) пропонують збільшити відрахування регіонах на 4,36 млрд. грн. Вони стверджують, що знають, де взяти ці гроші.

“За підсумками січень – листопад 2016 р. було перевиконання за окремими джерелами доходу, зокрема, від чистого прибутку надійшло 10,25 млрд., що більше очікуваного на 2,05 млрд. грн. Зборів на обов’язкове пенсійне страхування надійшло 4,76 млрд., це перевищує план майже на 2 млрд. грн.”, – говориться в пояснювальній записці.

Виходячи з цього, 2,05 млрд. грн. пропонують забрати з прибутку держпідприємств, а ще 2,3 млрд. – з Пенсійного фонду.

Нардепи також придумали як розділити додаткові кошти. Зокрема, в доповненні до законопроекту пропонується виділити Вінницькій області майже 644 млн. грн., Донецькій – 641 млн. грн., Львівській – близько 661 млн. грн. Іншим хочуть дати набагато менше. Скажімо, Волинської області – 173.2 млн., Одеській – 80,5 млн., Чернігівській – 83,4млн. грн. А у деяких регіонів пропонується навіть забрати частину грошей на субсидії: у Дніпровській області – 21,6 млн., Київській – 54 млн., Черкаській – 80,4 млн., Сумської – 336 млн. грн. Причому ні в самому законопроекті, ні в пояснювальній записці не наводять аргументів настільки нерівномірний розподіл коштів. Це вже викликало питання у висновках Головного науково-експертного управління ВР говориться, що потрібна додаткова експертиза обґрунтованості розподілу грошей між регіонами.

Джерело: ubr.ua

, , ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно