Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Який граничний розмір готівкових розрахунків за договорами купівлі-продажу нерухомості

18753.jpg
 

Платежі на суму більшу, ніж 50 тис. Грн, повинні проводитися в безготівковий спосіб, про це повідомляє нотаріальна палата України.
Як сказано в інформаційному листі, фізичні особи мають право здійснювати розрахунки готівкою між собою за договорами купівлі-продажу, які підлягають нотаріальному посвідченню, у розмірі до 50 тис. Грн включно (п.7 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні).

Платежі на суму, що перевищує 50 тис. Грн, здійснюються шляхом:

переказу коштів з поточного рахунку на поточний рахунок;

внесення і / або переказу коштів на поточні рахунки (в т.ч.на депозит нотаріуса на окремий поточний рахунок в національній валюті).

У зв’язку з викладеним вище нотаріальна палата звертає увагу нотаріусів на те, що дія Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні поширюється на всі договори купівлі-продажу, які підлягають нотаріальному посвідченню.

При цьому договір може підлягати нотаріальному посвідченню як в силу імперативної законодавчої норми, так і за домовленістю сторін.

Не має значення також предмет договору купівлі-продажу, а отже, дія Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні поширюється як на договори купівлі-продажу нерухомого майна, так і на договори купівлі-продажу іншогомайна (майнових прав), відмінних від нерухомості.

Після нотаріального посвідчення договору функція нотаріуса по вчинення нотаріальної дії є виконаною, відзначають в нотаріальній палаті.

Чинним законодавством на нотаріусів не покладено обов’язок щодо здійснення ними перевірки дотримання сторонами договорів купівлі-продажу, які підлягають нотаріальному посвідченню, обмежень розрахунків готівкою в межах граничноїсуми.

Джерело: minfin.com.ua

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно