Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Якщо в квартирі холодно: що робити і коли можна не платити за опалення

250448
 

В Україні, як каже віце-прем’єр-міністр Геннадій Зубко, 90% житлового фонду підключено до опалення. До кінця тижня тепло повинні дати у всіх будинках. Згідно з чинним законодавством, якщо тепло не дали досі, або ж температура в квартирі нижче встановленої норми, платити за неякісну послугу можна платити менше.

Якщо температура повітря нижче 18 градусів (і 20 градусів в кутових кімнатах), платити за тепло можна менше. За кожен градус нижче 18 – мінус п’ять відсотків від суми в платіжках. Наприклад, в Києві в квартирі площею 60 квадратних метрів (без теплового лічильника) за опалення доведеться заплатити 1978 гривень на місяць, якщо температура в квартирі 15 градусів, замість майже двох тисяч доведеться заплатити всього 1687 гривень. Якщо температура повітря в квартирі нижче 12 градусів, відповідно до закону, платити за опалення не потрібно.

Однак при цьому в Законі “Про житлово-комунальні послуги” уточнюється: “За умови здійснення власником, балансоутримувачем будинку заходів з утеплення приміщень і місць загального користування”.

Так, якщо в квартирі старі вікна, які пропускають тепло, вимагати від постачальника послуг перерахувати суму в платіжках не можна. Законом також встановлено, коли постачальники послуг повинні починати опалювальний сезон – протягом трьох діб після того, як середньодобова температура на вулиці закріпилася на рівні восьми градусів тепла. Якщо це вимоги не виконується, на четверту добу і кожен наступний день сума в платіжках за місяць повинна зменшуватися на 3,3%.

Якщо в квартирі холодно, необхідно:

1. Повідомити виконавця послуг (усно по телефону, письмово, зазначеним в договорі способом).

2. Виконавець повинен перевірити якість послуг, що надаються. Якщо не згодні з перевіркою, її проведуть повторно, але вже з представниками місцевої влади, об’єднання споживачів.

3. Після перевірки на руки видадуть акт, а суму в платіжках перерахують.

Джерело: segodnya.ua

, , ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно