Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Яценюк пояснив, коли міжнародні аудитори винесуть вердикт щодо тарифів ЖКГ

4499.jpg
 

На поточному тижні має бути готовий звіт чотирьох міжнародних аудиторських фірм щодо адекватності та прозорості формування тарифів ЖКГ в Україні.

Про це заявив прем’єр-міністр Арсеній Яценюк, передає прес-служба Кабміну.

Глава уряду підкреслив, що “тарифи не відповідають ринку, тому що вони занижені” і це легко порахувати.

“Беремо зараз ринкову ціну на природний газ.У Європі він продається в середньому по 250 доларів за тисячу кубометрів. Множимо його на курс національної грошової одиниці, додаємо вартість транзиту, податок на додану вартість.І ми виходимо на цифру, яка набагато вища, ніж та, яка сьогодні передбачена для соціальної норми 200 кубічних метрів для населення України “, – зазначив Яценюк в ефірі 5 каналу.

Нагадаємо, тарифи на газ в Україні перевіряє “велика четвірка” аудиторів: Deloitte, PricewaterhouseCoopers, Ernst & Young і KPMG.

Як повідомлялося, парламентська робоча група дійшла висновку, що розрахунки НКРЕКУ за тарифами на газ виявилися помилковими, бо спочатку затвердили тарифи, а вже потім – баланс газу.

“Ми настільки намагалися виконати вимоги Міжнародного валютного фонду, що до прийняття та затвердження офіційного документа, яким повинен бути прогнозний баланс газу на 15-рік, ми вже фактично сформували тариф на цей рік”, – сказала Олена Бабак,голова робочої групи Верховної Ради з питань освіти тарифів. За оптимістичними депутатськими прогнозами, комуналка може бути зменшена на третину.

З 1 квітня 2015 мінімальний тариф на газ для населення підвищені в 3,3 рази, до 3600 грн / тис куб. метрів.Така ціна буде діяти на обсяг до 200 куб. м на місяць і лише в опалювальний сезон (з 1 жовтня по 30 квітня). Обсяг більше 200 куб. м на місяць, а також спожитий не в опалювальний сезон, газ буде оплачуватися за ціною 7188 грн за 1 тис. куб. м.

Ціна газу, що використовується населенням для приготування їжі та підігріву води, зросте з 1182 грн за тис. Куб. м до 7188 грн за 1 тис. куб м. При відсутності лічильників населення платитиме за газ єдину ціну 7188 грн за 1 тис. куб. м.

Джерело: segodnya.ua

, , , ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно