Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Є ризик для киян залишитися без квартир в новобудовах

3451.jpg
 

Верховній Раді зареєстрували законопроект, який може одним махом зупинити кілька десятків будівництв в Києві.

Він дозволяє заморозити будмайданчики, що “виросли” в скверах, парках, на схилах, в зеленій зоні прибудинкових територій тощо. Торкнеться він і тих, хто будує ближче 100 метрів до Дніпра або озер.

У пояснювальній записці до закону зазначено, що понад 40 столичних багатоповерхівок – самовільне будівництво, а, за словами заступника голови КМДА Павла Рябікіна, всього проблемних ділянок, які можуть підпасти під такий закон, у Києві – аж 187.

Так що закон вдарить не тільки по бізнесу певних компаній, а в першу чергу по людям, які вклали гроші в недобудову.

50 депутатів.

Ініціаторами закону виступили близько 50 народних депутатів – по кілька представників від кожної парламентської фракції. Тому автори впевнені: закон буде прийнятий, навіть незважаючи на будівельне лобі у ВР.

«Громадськість зацікавлена, щоб незаконна забудова ландшафтів і парків припинилася. Така підтримка з боку депутатів – велика рідкість. У всіх спірних випадках треба перевірити законність виділення землі та будівництва. Стосується це і історії із забудовою Микільсько-Слобідського та ряду інших комплексів», – говорить нардеп Наталія Новак, один з авторів закону.

«Страйк має продовжуватися»

Забудовники, серед яких і депутат Київради (УДАР) Максим Микитась, що має відношення до скандального будівництва на Микільсько-Слобідській, природно, обурені.

«Я вважаю, що це повністю неконституційний закон, що порушує права та громадян, і інвесторів. Якщо його приймуть, іноземні інвестори до нас не прийдуть найближчі років 15. Як може бути, якщо людина купила ділянку в подібній зоні, а йому кажуть: «Ти не будеш будувати?»

Фахівці з нерухомості теж в подиві від ініціативи депутатів, особливо, якщо врахувати, що забудовники в кризу і так переживають не найкращі часи. І об’єкти заморожуються виключно через відсутність обігових коштів.

«Будівництва повинні продовжуватися. Зараз і так у багатьох забудовників, у яких все гаразд з документами, складнощі з фінансуванням. Так що подібне просто завалить ринок.І це вже не кажучи про людей, які вклали гроші і чекають квартир», – говорить провідний аналітик компанії SV Development Сергій Костецький.

«Самі винні»

Цікаво, що влада запевняє: інвестори недобудов самі винні. «Незаконного будівництва в Києві не буде.Що ж стосується тих, хто вклав гроші в таке житло, – вони самі винні. Якщо у вас є мільйон на купівлю житла, чому ви не можете знайти 10 тис. Для юриста?» – Говорить Рябікін. Приблизно такої ж думки Новак: «Їх що, життя не навчила нічому? Вже були подібні історії. Треба перевіряти перед покупкою всі документи у забудовника. Чесним забудовникам цей закон не нашкодить».

За словами юристів, якщо через закон буде зупинена стройка, покупці можуть подати в суд на державу. «Шанси виграти є. Можна змусити владу повністю відшкодувати збиток », – говорить юрист Ростислав Кравець.

Турбота чи піар?

Втім, політолог Вадим Карасьов не виключає, що до реальних зносів недобудов справи не дійде.«Можливо, це робиться для того, щоб стримати апетити Київради, де є забудовники. Або це підготовка до місцевих виборів. Ви ж бачите, що і мер Віталій Кличко також зайнявся подібним питанням.Можна також припустити, що політики відчувають, що ця скандальна тема найбільше зараз розбурхує киян ».

Джерело: business.vesti-ukr.com

, , ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно