Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

ЄК розкритикувала проект “Енергостратегії України до 2035 року”

16049.jpg
 

“На нашу думку, проект містить концептуальні недоліки, які знижують його цінність”, – йдеться в листі ЄК, текстом якого володіє агентство “Інтерфакс-Україна”.

Зокрема, на думку ЄК, проект енергостратегії не враховує ризики і невизначеності пов’язані з транзитом російського газу після 2019 року, реінтеграцією тимчасово непідконтрольних владі України територій, не бере до уваги важливі питання, наприклад,кібербезпека. Документ не відображає проблеми пов’язані з переходом на ринкове ціноутворення, відходом від перехресного субсидування.

У ЄК підкреслюють, що проект енергостратегії також не містить інформації щодо досягнення частки відновлюваних джерел в 11% до 2020 року, як це передбачено прийнятими Україною міжнародних зобов’язань.Крім того документ не містить даних по досягненню цілей зниження викидів забруднюючих речовин в атмосферу. “У проекті опрацьовано лише один дуже оптимістичний сценарій економічного розвитку з річним зростанням ВВП на рівні 4,3% в наступні 19 років.Інші сценарії детально не проаналізовано … На жаль, це не відповідає найкращим світовим практикам. Занадто оптимістичні припущення можуть привести до завищених прогнозами в частині попиту на енергію “, – йдеться в листі.

У ЄК також звертають увагу на те, що при підготовці стратегії використані цифри і дані, по яким не надано належного обґрунтування.”Проект енергетичної стратегії, на жаль, в значній мірі ігнорує найважливіший елемент енергетичного ринку – споживача, хоча саме споживач знаходиться в центрі уваги Третього енергетичного пакета”, – додають в ЄК.

Джерело: interfax.com.ua

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно