Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

ЮНЕСКО вимагає знести новобудови в Києві біля собору Святої Софії

5302.jpg
 

Щоб врятувати від руйнування одну з найголовніших визначних пам’яток України, ЮНЕСКО вимагає зменшити висоту новобудов поблизу собору Софії Київської.

Таке рішення було прийнято в ході 39-ї сесії ЮНЕСКО щодо захисту Софії Київської. Більше 200 країн-членів організації зійшлися на тому, що у зв’язку з будівельними роботами в буферній зоні поблизу історичного і культурного пам’ятника загрожує собору руйнуванням.

З’ясувалося, що останні п’ять років київська влада надавали ЮНЕСКО недостовірні дані про збереження Софії Київської. Цього року вперше звіт був складений вірно.Фахівці жахнулися: як мінімум п’ять новозбудованих об’єктів поблизу собору порушують встановлені норми.Зокрема, це будівлі музею і патріархія в Десятинному провулку, апартаменти на Малопідвальній та Кловському узвозі, а також скандальна забудова на Гончара тощо.

Вердикт ЮНЕСКО жорсткий: негайно зменшити висоту споруд.Щоб знизити навантаження на грунт, доведеться розібрати кілька верхніх поверхів на цеглу.

Зробити це не так-то просто: саме на верхніх поверхах розташовані vip-квартири, у яких вже є господарі.Доведеться забудовнику якось компенсувати їм кошти, витрачені на житлоплощу, а також сплатити моральний збиток.

Нагадаємо, на початку року Київська міська рада постановив ввести мораторій на будівництво та продаж земельних ділянок у межах охоронної буферної зони заповідника «Софія Київська» і Києво-Печерської лаври.Відзначається, що рішення триватиме до затвердження Київрадою плану зонування території центральної частини столиці або детального плану території, що охороняється буферної зони Софії Київської та Києво-Печерської Лаври.

Джерело: nahnews.org

, , ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно