Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Юридична допомога. Як укласти договір з адвокатом

16826.jpg
 

Юрист в сфері нерухомості потрібен для ряду випадків. Він знадобиться при оформленні договорів купівлі-продажу, супроводі процесу розділу або успадкування майна, дозволу в судовому порядку спірних питань і т.д.
Як укласти договір з юристом

Ретельний вибір виконавця юридичних послуг та контроль його роботи – справа не просто важливе, а обов’язкове для всякого відповідального домовласника.

Особливі вимоги до змісту договору, що укладається з адвокатом, Закон України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» не пред’являє. Однак потрібно керуватися загальними положеннями Цивільного кодексу України.У той же час дуже важливо пам’ятати, що пропозиція з боку виконавця послуг укласти договір в стандартній формі – це практично завжди пастка. Звичайно, використовувати зразки варто, але тільки в якості основи. Договір повинен бути «прив’язаний» до конкретного завдання.Крім того, при підписанні ні в якому разі не слід поспішати і піддаватися на вмовляння реагувати швидше. Увага – необхідна умова для результативної угоди.

Так, в документі вказують дані, які дозволяють ідентифікувати особу як адвоката, так і клієнта – прізвище, ім’я та по батькові, адреса і паспортні дані. Також в договір вносять номер свідоцтва адвоката, відомості про те, коли і ким воно видане.

Договір укладають в простій письмовій формі зрозумілим для клієнта мовою. Він не вимагає нотаріального посвідчення і лише підписується сторонами. Потрібно розуміти, що договір може бути завірений печаткою адвоката, але мати печатку адвокат не зобов’язаний.

Обов’язкові частини – термін дії, розмір гонорару адвоката і предмет договору. Під останнім розуміють назву тих послуг, які надаватиме адвокат.Відповідно до Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», це можуть бути консультації та роз’яснення з юридичних питань, усні і письмові довідки щодо законодавства, складання скарг, заяв та інших документів правового характеру,представництво інтересів в суді та ін. Цей перелік не є вичерпним, і юрист має право надавати інші види юридичної допомоги. Головне, щоб вони були прописані в договорі.

Слід домовитися і описати конкретні критерії якості послуг, що надаються (терміни оформлення документів, результати їх подачі і т. Д.) Також корисно вказати в договорі перелік дій, виконання яких може знадобитися в подальшому, і уточнити, чи буде потрібно для цього підписання нового документа.

Індивідуально або «за компанію»

При укладанні договору про надання правової допомоги в якості виконавця послуг може виступати як конкретний (індивідуально працює) адвокат, так і адвокатське бюро або адвокатське об’єднання.Головне, щоб цей пункт був зазначений в документі.

Укладаючи договір з бюро або об’єднанням, можна обумовити в ньому участь конкретних юристів. Однак робити це не обов’язково.Виконавцем в будь-якому випадку виступає юридична особа, і всі свої процесуальні дії адвокат погоджує з керівництвом.

Нерідко юристи, що працюють в різних компаніях або державних адвокатських бюро, ведуть і приватну практику.В такому випадку вони пропонують укласти договір з ними безпосередньо, минаючи свого роботодавця. Мотивують таку рекомендацію можливістю заощадити на оплаті послуг, в яку не включають витрати на оренду офісу, бухгалтерію і т. Д.

Робити це, в принципі, можна: хороший адвокат, так чи інакше, дорожить своєю репутацією. Та й надійні компанії зазвичай «знаходять управу» на своїх співробітників. І все ж великий шанс, що юридична особа дистанціюється від адвоката, який уклав договір «на стороні». Правда, в разі конфлікту на адвоката можна поскаржитися в регіональну кваліфікаційно-дисциплінарну комісію.

Але якщо юрист пропонує підписати документ в якості підприємця (СПД ФО), а не фізичної особи (адвоката), від його послуг варто відмовитися.Адже тим самим він хоче уникнути загрози дисциплінарної відповідальності.

Перевірка контрагента

При цивільно-правових відносинах кожна з договірних сторін (контрагентів) має право на обговорення та укладання договору привести свого юриста.Перевірити спроможність адвоката «супротивників» складно, але в будь-якому випадку як мінімум варто скористатися вивченням його свідоцтва на сайті Єдиного реєстру адвокатів України. Правда, для домовласника це не так і важливо.Юрист надає послуги контрагенту, захищає його інтереси і на думку домовласника не впливає. А ось якщо адвокат на зустріч з’явився сам, без своїх клієнтів, то необхідно переконатися в наявності у нього довіреності на ведення переговорів.

Джерело: superdom.ua

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно