Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Юридичні обмеження для зведення альтанок на ділянці

17198.jpg
 

На перший погляд, при будівництві альтанки не повинно виникати жодних правових колізій, проте це не так. Дізнайтеся, які є обмеження при зведенні невеликих будівель в саду.
Особливості зведення альтанок

У деяких випадках при зведенні альтанки необхідно створення та затвердження проекту з реєстрацією об’єкта будівництва, як об’єкта нерухомості.При цьому не важливо, в якому стилі виконано спорудження – з дерева, металу, каменю, скла, полімерних матеріалів.

Чи не впливає на це і конструкція споруди. Альтанки можуть бути відкритими і закритими, за формою – квадратними, круглими, шестикутними та т. Д.Основний критерій, який змінює статус споруди – наявність або відсутність фундаменту.

Правова база

Згідно з нормативними актами і законами України, всі господарські споруди і альтанки ідентифікуються як тимчасові.Вони не належать до нерухомості і не вважаються самобудом, але тільки до тих пір, поки будуються без спорудження фундаменту і не є тісно пов’язаними з землею.

Будь-які «фундаментальні» будівлі, будь то альтанка, літня кухня або господарський блок, автоматично переходять в ранг нерухомих і, відповідно, вимагають обов’язкового проектування і узгодження будівельних процедур.

Примітно, що навіть колодязь і свердловина вважаються нерухомим майном, оскільки вони тісно пов’язані з землею і не підлягають перенесенню без руйнування. Згідно з логікою, льох відноситься до тієї ж категорії.

А що якщо альтанка без фундаменту?

Навіть якщо мова йде про тимчасові будівлях, котрі мають потреби в дозволі на будівництво, необхідно брати до уваги ст.103 Земельного кодексу України «Зміст добросусідства», в якій йдеться про таке: не можна створювати сусіднім землекористувачам незручності, такі як задимлення, затінення, неприємні запахи, шумове забруднення, зайві стоки і т. Д.

Тому облаштовуючи мангал або майстерню, потрібно враховувати, що їх експлуатація не повинна заважати сусідам. Те ж стосується і альтанки з літньою кухнею, якщо під час відпочинку на природі ви любите слухати гучну музику.

Тому крім загальних правил установки споруди, які говорять про те, що його потрібно розташовувати в тихому, захищеному від вітру місці, переважно недалеко від водойми або дитячого майданчика, потрібно враховувати юридичні особливості.

Джерело: superdom.ua

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно