Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

З чого будують стіни в сучасних українських новобудовах

18302.jpg
 

Будівництво – одна з найбільш конкурентних галузей, а сучасні технології та інновації дають переваги в боротьбі за покупця. Але традиційні матеріали психологічно ближче українським забудовникам.
Криза 2013 року відзначився прагненням забудовників знизити собівартість будівництва. Досягалася ця мета в основному за допомогою коригування проектів – часто замість монолітно-каркасної технології використовувалися панелі.Тенденцію активного розвитку панельного домобудування в останні кілька років підтвердила виконавчий директор MA Group Ярослава Чапко.За її словами, у цій технології є кілька значних плюсів і в першу чергу, це значне збільшення швидкості будівництва об’єктів. “Якщо порівнювати з монолітно-каркасної технології, то вдома з панелей будуються значно швидше.Це велика перевага для забудовника, оскільки він демонструє покупцеві зростаючий на очах об’єкт, підвищуючи до нього довіру “, – пояснила вона.

Ще один плюс – ця технологія дешевше монолітно-каркасної, що в результаті робить житло більш доступним для потенційного покупця.

При цьому варто відзначити, що на відміну від Києва, в регіонах панелі використовують відносно рідко.Причина – недовіра споживачів до цієї технології. “Любов і довіра українців до стін з червоної цегли непохитна. Хоча червона цегла червоному цеглі ворожнеча”, – говорить Ярослава Чапко.

Віце-президент “Київміськбуду” Едуард Шевчук зазначив, що вимоги до основних фізичними параметрами стінових матеріалів продиктовані декількома факторами, головними з яких є міцність і енергоефективність.

До того ж саме 1 травня 2017 року набув чинності новий ДБН по теплоізоляції будівель, згідно з яким посилилися вимоги тепловіддачі огороджувальних конструкцій (тобто зовнішніх стін), а також дверей, вікон, дахів і т.д.

“У цьому нормативі прописаний коефіцієнт опору теплопередачі, який повинен забезпечувати зовнішні стіни. Щоб його досягти, найчастіше з’єднують стіновий матеріал з мінеральною ватою (утеплювачем).Таке поєднання дозволяє досягти необхідного рівня енергоефективності. Серйозну роль відіграє вага матеріалу. Чим він важчий, тим більше потрібно арматури для каркаса і, відповідно, фундаменту.Важлива також можливість подальшого монтажу до стінового матеріалу конструкцій фасаду і заповнення прорізів “, – перераховує чинники вибору технології Едуард Шевчук.

Не варто забувати також про інвестиційну привабливість споруджуваних житлових будинків, вони повинні бути комфортні, щоб покупець зупинив на них свій вибір. “На першому місці йде глина, з якої може бути виготовлений цегла або блок.Потім газоблок, він взагалі вважається оптимальним варіантом, тому що добре тримає тепло, саме його ми в основному і використовуємо. На третьому місці – бетон “, – говорить Едуард Шевчук.Силікатна цегла – матеріал неефективний для висотного будівництва, оскільки він важкий і легко віддає тепло. А залізобетон використовується тільки в збірних будинках, так званих “панельках”.”На сьогоднішній день” Київміськбуд “практично відійшов від використання залізобетону. Це пов’язано з тим, що монолітно-каркасна технологія будівництва дозволяє гнучко використовувати простір і створювати приміщення будь-яких пропорцій.На такі об’єкти завжди більший попит, який і породжує пропозицію “, – повідомив Едуард Шевчук.

Корпорація “Укрбуд” зробила ставку на червоний керамічна цегла, який практично вже став фірмовим знаком забудовника.”Це екологічний чистий, міцний і довговічний матеріал, який давно довів свою надійність.З нього будувався найперший будинок корпорації в Києві, і зараз він використовується на 26 будмайданчиках девелопера в столиці “, – розповідає прес-секретар корпорації” Укрбуд “Гліб Шемовнев.

У багатьох об’єктах цегла укладається так званої подвійної кладкою – блоки розміщуються в два ряди перпендикулярно лінії стіни, тому товщина зовнішніх стін становить півметра, що робить будинок набагато тепліше.У зв’язці з комплексним утепленням фасадів з використанням мінеральної вати, таке рішення сьогодні є одним з найбільш якісних і енергоефективних, відзначають в компанії.Тому, конкурувати з класичним червоною цеглою в плані якості, інших матеріалів дуже складно.”Щоб замінити його в будівництві, матеріал нового покоління повинен не тільки володіти всіма його перевагами, але і виправити ті деякі недоліки, які є у цегли.По-перше, новий матеріал повинен бути дешевше у виробництві, так як сьогодні не кожен забудовник може дозволити собі використання цегли без помітного збільшення вартості проекту.По-друге, передбачуваний конкурент повинен бути легше: зараз цегляні будинки “важче” інших, що вимагає створення більш потужного фундаменту.І третій важливий пункт – з новим матеріалом повинно бути легко і швидко працювати, так як зараз укладання цегли – це досить трудомісткий і тривалий процес.Втім, всі ці питання сьогодні можуть хвилювати хіба що девелоперів, які хочуть оптимізувати будівельний процес.Для клієнта же, навіть з появою імовірною заміни цегли, мало що зміниться – якість цегляної кладки і сьогодні гарантує, що їхні будинки будуть теплими, безпечними і простоять багато років “, – говорить Гліб Шемовлев.

Чи справді цегляні стіни краще панельних з точки зору енергоефективності та є безумовна гарантія якості та комфорту? Експерти відзначають, що якість об’єкта залежить від багатьох чинників на які варто звертати увагу при виборі житла.

“У теплоеффектівності будинку важливі всі моменти: і сам конструктив будинку, і вікна, і перегородки, і дах, і утеплювач, і якість роботи, і як зроблені місця загального користування”, – резюмує Ярослава Чапко.

Джерело: abcnews.com.ua

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно