Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

З 1 вересня процес децентралізації увійде в активну фазу

5764.jpg
 

Після прийняття урядом низки нормативно-правових актів розпочнеться другий етап децентралізації держархбудконтролю.

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ спільно з Держархбудінспекцією підготувало низку нормативно-правових актів, які запустять у дію механізм децентралізації сфери держархбудконтролю.Про це повідомив голова Державної архітектурно-будівельної інспекції України Олексій Кудрявцев.

«З 1 вересня процес децентралізації увійде в свою активну фазу і до цього часу всі необхідні документи будуть готові, щоб повноваження на місця передавалися максимально швидко і при цьому галузь працювала в штатному режимі», – заявив Олексій Кудрявцев.

За його словами, сьогодні не спостерігається масового бажання місцевих органів влади створювати власні інспекції держархбудконтролю.

«Такі великі міста як Київ, Львів, Івано-Франківськ, Одеса, Миколаїв, Кіровоград, Херсон, Суми вже визначилися з необхідністю створити власні інспекції. У той же час інші регіони і населені пункти рішення ще не прийняли », – зазначив Олексій Кудрявцев.

Він зазначив, що Інспекція робить все можливе, щоб процес децентралізації проходив без негативних наслідків для людей. Водночас він нагадав, що для цього місцева влада повинна здійснити три кроки.

«Територіальна громада повинна прийняти принципове рішення про необхідність створення власного органу архбудконтролю; слід провести оцінку потенційної можливості роботи місцевої інспекції; і, нарешті, власне передача повноважень органу місцевоївлади », – повідомив Олексій Кудрявцев.

За його словами, остання процедура потребує низки послідовних дій.

«Так, сільська, селищна або міський голова відповідно до закону повинен звернутися до Держархбудінспекції з метою створення спільної комісії з передачі повноважень (до її складу увійдуть представники ДАБК і органу місцевої влади).Мета комісії – зробити процес передачі повноважень максимально непомітним для забудовників та громадян. Важливо, щоб він не вплинув на якість надання державних послуг.Нова Інспекція при місцевому органі влади почне свою роботу наступного дня після складання і затвердження акту прийому-передачі документів », – зазначив Олексій Кудрявцев.

Джерело: abcnews.com.ua

,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно