Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

З якими проблемами зіткнулися столичні влади при виділенні землі учасникам АТО

2791.jpg
 

Секретар Київради Олексій Резніков розповів, чому досі немає прогресу у виділенні учасникам АТО земельних ділянок.

В кінці грудня минулого року Київрада виділила більше 10 га землі у Биківні для учасників та сімей загиблих в АТО. На цьому історія із забезпеченням учасників АТО землею в столиці застопорилася.

“У Биківні виділено 11 гектарів території, але конкретно кому і скільки – питання ще не вирішене”, – пояснив сьогодні секретар Київради Олексій Резніков.

Зараз цим питанням займається робоча комісія, що складається з представників столичної влади, волонтерів, представників Міноборони, МВС і самих учасників АТО.Складність полягає в тому, що поки не вироблений критерій черговості видачі земельних ділянок, хоча є згода, що в першу чергу землю повинні отримати родини загиблих військових.

“Але далі виникає питання – які саме члени сім’ї?Вирішувати це з Житлового кодексу або якомусь іншому? В цей склад входять мами, тата, сестри і брати чи ні? Або тільки дружини, або тільки діти? А якщо п’ять дітей, то розраховувати на всіх або на старшого … або молодшого?Комісія повинна дати збалансоване пропозицію, яка столична влада буде виконувати “, – розмірковує Резніков.

Також не до кінця вирішене питання, що буде побудовано на виділеній землі.Влада Києва планували створити на цій землі кооператив, але невідомо, скільки людей там буде проживати (хто буде членами кооперативу) і, відповідно, по скільки соток землі отримає кожен.

Ідея про забудову ділянки малоповерховими малоквартирних будинками, як це планувалося раніше, також швидше за все не здійсниться.Спочатку планувалося, що на виділеній землі КП “Спецжитлофонд” будуватиме малоповерхові будинки, але бійці АТО звернулися з проханням скасувати це рішення і виділити їм земельні ділянки, а не житло.Багато хто напевно захочуть продати виділені ділянки, оскільки будувати на них доведеться за свій рахунок. Хтось захоче там дачу, а хтось город – точно сказати, що буде побудовано на цих 11 га, поки сказати не може ніхто.

“Київ був готовий запропонувати спеціалізоване комунальне підприємство, що займається будівництвом, якщо ветерани АТО цього захочуть.Але питання фінансування будівництва – це вже інша історія й інші джерела фінансування: де взяти гроші на цеглу, цемент і роботу “, – пояснив Резніков.

Ще одна складність у тому, що кількість учасників АТО, що претендують на землю в столиці, збільшується, і виділених 11 га в Биківні на всіх не вистачить (станом на листопад 2014 претендентів було близько 6000 – дані депутата Київради Ярослава Горбунова).Але виділити нові ділянки буде складніше ніж раніше, оскільки з 1 січня 2015 року в Києві діє мораторій на будівництво, який забороняє органам місцевої влади передавати землю під забудову у разі якщо немає детального плану цієї території.А в Києві немає цілісного плану, який би охоплював все місто – є лише план окремих ділянок (у столиці такі плани розроблені лише для 10 територій, що становить лише 2% від земель).Тому доведеться виділяти лише ту землю, яка вже “покрита” детальним планом або знаходити додаткові гроші для розробки плану територій спеціально під забудови для учасників АТО.За словами Рєзнікова, робоча комісія вибрала другий варіант, і тепер КМДА буде шукати гроші для розробки цих планів.

ДОВІДКА

Станом на 2 березня 2015 учасникам АТО, які ще не скористалися правом безоплатної приватизації землі, а також сім’ям загиблих силовиків видано дозволи на 15313 земельних ділянок.

Джерело: realt.ua

Возможно, Вам также будет интересно