Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

За оформлення угод з перепродажу закладеного житла нотаріусів позбавлятимуть ліцензії

9246.jpg
 

Про це йдеться в листі міністерства №3 / 28/1172.

Згідно з цим документом, ніфізіческое особа, ні юридична особа, якщо воно не є банком або іншою фінансовою установою, не мають права бути іпотекодержателями за договором іпотеки, який забезпечує виконання зобов’язання за кредитним договором.

Заборона з’явився після низки перепродажів нерухомості фінустановами квартир і будинків: факторингові компанії і Фонд гарантування вкладів стали активно продавати закладене майно іншим людям, причому, зі значною уцінкою – на 30-50%.

“Квартири дістаються незрозумілим особам, і є підозри, що це люди близькі до працівників Фонду і компаній. Все частіше їм діставалося за копійки елітне житло в центрі Києва та інших міст”, – говорітюріст Ростислав Кравець.

Так, найчастіше закладену по іпотеці нерухомість продають за допомогою факторингових компаній в двох випадках. Перший – коли мова йде про продаж самому позичальникові.Він домовляється з банком про списання частини боргу в разі повного погашення кредиту: наприклад, людина віддає 40% заборгованості, а 60% банк йому списує за мирною угодою, і вивільняє з-під застави житло.

“Згідно із законом, якщо таке списання вважається доходом людини, і в цьому випадку, він повинен з списаної суми заплатити податок на доходи фізосіб.Щоб цього не робити, угоди проводять через факторингову компанію, яка спочатку викуповує нерухомість і тільки після уцінки продає її за зниженою ціною людині – за 40% вартості. І так закривається угода “, – пояснює юрист Михайло Можаєв.

І друга – так звана загарбницька схема, при якій позичальник навіть не знає, що Фонд гарантування вкладів фізосіб або банк-кредитор перепродали через факторингову компанію закладену за кредитом нерухомість третій особі.

Після розпорядження Мін’юсту за проведення подібних угод, по першій або другій схемі, нотаріусів позбавлятимуть ліцензії.

Джерело: budport.com.ua

,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно