Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

За підсумками 8 місяців 2019 року зростання вартості будівельних матеріалів склав в середньому 5-6%

 

Про це повідомив керуючий партнер компанії АVM Development Group Владислав Кононов.
За його даними, за вказаний період вартість арматури знизилася на 10% до 14900 грн / т. Бетон марки “П4В20” збільшився в ціні на 10% до 1717 грн / м3 (з доставкою). Розчин кладки “М100 П8” виріс на 10% до 1609 грн / м3 (з доставкою).Вартість утеплювача “Изоват фасад” збільшилася на 6% до 1980 грн / м3 (з доставкою). Ціна на цеглу марки “М100” знизилася в середньому на 10% до 3,35 грн / шт (з доставкою). Газоблок StoneLight (Бровари) виріс в ціні на 4,5% до одна тисяча триста вісімдесят дві грн / м3 (з доставкою).

На думку експерта, зміцнення гривні в період останніх місяців практично не позначилося на вартості будівельних матеріалів.«У червні спостерігалося значне подорожчання бетону українського виробництва на 10%, пов’язане з антидемпінговими митами на імпортний бетон.Також протягом року спостерігалося значне коливання вартості арматури: за I квартал її подорожчання склало 6%, проте в наступні місяці її ціна то знижувалася, то залишалася стабільною. В результаті, за підсумками 8 місяців, можна констатувати її зниження на 10%.Вартість же інших матеріалів росла переважно через фактора сезонності », – розповів він.

У той же час експерт зазначив, що з початку року вартість будівельно-монтажних робіт збільшилася в середньому на 15-20%.«З огляду на різкої нестачі кваліфікованої робочої сили і повсюдного відтоку кадрів за кордон, вартість будівельно-монтажних робіт за 8 місяців істотно зросла.На сьогоднішній день саме цей фактор є ключовим в зростанні вартості будівництва », – зазначив експерт.

Відносно прогнозів по собівартості будівництва, Владислав Кононов вважає, що багато чого буде залежати від сезонного попиту на будматеріали, а також від загальноекономічної ситуації в країні.

«Ближче до кінця будівельного сезону при збереженні існуючого рівня інфляції вартість будматеріалів може незначно знизиться, але це ніяк не торкнеться вартості будівельно-монтажних робіт: вона може вирости ще на 2-3%.За підсумками 2019 року загальний ріст собівартості будівництва може перевищити 12-15%, що призведе до подорожчання житла в середньому на 3-4% в передмісті Києва і на 1,5-2% в столиці », – сказав він.

На його думку, київським забудовникам буде досить складно піднімати існуючі ціни, так як попит на київське житло на 25% нижче, ніж на об’єкти передмістя.«Існуюча різниця в ціні на новобудови київських околиць і приміських ЖК перевищує 30%, що дає можливість забудовникам передмістя коригувати ціни виходячи із зростаючої собівартості будівництва», – підсумував Владислав Кононов.

Довідка

Будівельно-інвестиційна компанія AVM Development Group була заснована в 2012 році. Головною спеціалізацією компанії є будівництво приміських житлових комплексів з розвиненою інфраструктурою і зручним місцем розташування.

AVM Development Group реалізує комплексні будівельні проекти «під ключ»: від концепції ЖК, до здачі його в експлуатацію. У компанії створено: власне архітектурне бюро, генпідрядна організація, служби замовника і обслуговування нерухомості.

За роки діяльності компанії було побудовано більше 80 об’єктів житлової забудови в передмісті Києва площею понад 80000 м2.

За підсумками 2018 року компанія AVM Development Group було введено в експлуатацію 3 багатоквартирних будинки в ЖК Vlasna і «Нова Конча-Заспа» та 44 індивідуальних зблокованих будинків.

На даний момент на стадії будівництва знаходиться 3 комплексу, розташованих в Києво-Святошинському районі: ЖК «Нова Конча-Заспа» (с. Ходосівка), РК Vlasna (с. Ходосівка) і ЖК «Супутник Теремки» (с. Гатне).

У 2019 компанія AVM Development Group почала будівництво 3-х котеджних екогородка комфорт і преміум-класу «Нова Конча-Заспа CRYSTAL» (с. Ходосівка), розташованих на ділянках 6, 15 і 25 га. Буде побудовано понад 100 будинків за фінською технологією площею від 100м2 до 350м2.

Також компанія почала будівництво пілотного проекту прибуткового будинку.

Сумарна житлова площа споруджуваних об’єктів складе 150 000 м2.

Джерело: n-k-z.com

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно