Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

По земельній корупції вдарять аукціонами

2091.jpg
 

Місцеві громади отримали право розпоряджатися земельними ресурсами на власних територіях – з 15 жовтня 2014 позиція органів місцевого самоврядування при розпорядженні земельними ділянками сільськогосподарського призначення обов’язкова для обліку.

Про це розповів міністр аграрної політики і продовольства України Олексій Павленко, йдеться в повідомленні Мінагропроду.

«При розгляді заяв на надання ділянок у власність або тимчасове користування саме місцеві ради будуть визначати позицію щодо надання дозволу на розробку землевпорядної документації.І ця позиція повинна бути врахована », – сказав він.

З 15 жовтня також введені відкриті аукціони, які визначатимуть долю земельних ділянок для сільськогосподарського виробництва. Аукціон буде визначати реальну ціну на землю та справжнього покупця.Хто заплатить більше – той виграє.

«Аукціони – це удар по земельній корупції. Адже гроші безпосередньо йти в бюджет. До того ж, бюджет отримає додаткові кошти за рахунок легалізації старих тіньових схем.Все це збільшить прозорість земельних відносин, зміцнить фінансову базу місцевих громад, а також захистить права інвесторів. Адже інвестор буде купувати ділянку абсолютно легітимно.Тому ніхто не зможе без вагомих причин засумніватися в угоді », – підкреслив міністр.

Він також зазначив, що перший аукціон на Кіровоградщині вже показав дієвість нової системи.

«Вартість чотирьох ділянок загальною площею 200 га збільшилася в п’ять разів порівняно з оцінною. І головне, 5 млн грн орендної плати безпосередньо перераховані до міського бюджету », – розповів Олексій Павленко.

Джерело: latifundist.com

Возможно, Вам также будет интересно