Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

За перше півріччя в Києві ввели 96% запланованих на 2014 рік офісних приміщень

561.jpg
 

За 2-й квартал 2014 ринок Києва поповнився 32,5 тис. кв. м якісних офісів, що укупі з 91 тис. кв. м, які вийшли на ринок за перші три місяці, становить 96% всього анонсованого введення на рік, порахували аналітики JLL.
У квітні-червні в столиці України було закінчено будівництво двох офісних об’єктів – БЦ на Харківському шосе, 201/203 (орендована площа – 18 тис. кв. М) і БЦ «Форум Вікторія парк», фаза II (14,5 тис. кв . м). Обидва об’єкти відносяться до Класу В.Всі об’єкти Класу А, які були заплановані до відкриття в 2014 році, відкрилися ще в 1-му кварталі.

«У сформованих економічних умовах багато девелоперів дуже уважно аналізують економічну ефективність нових офісних проектів.У середньостроковій перспективі вони з обережністю розглядають будівництво офісів Класу А, так як витрати в цьому випадку виявляються суттєво вище, ніж в Класі В, а динаміка попиту у верхньому сегменті не дозволяє розраховувати на швидку окупність.

Саме тому в обсязі введення 2014-2015 років превалюють бізнес-центри Класу В », – коментує Олександра Глобіна, Керівник відділу офісних площ компанії JLL в Україні.

За прогнозами JLL, до кінця року в Києві з’явиться всього 5,3 тис. кв.м якісної офісної нерухомості, в результаті за підсумками року загальний обсяг ринку складе близько 1770000 кв. м.

Обсяг чистого поглинання в 2-му кварталі склав 17,6 тис. кв. м, що порівнянно з показниками аналогічного періоду 2013 року.На даний момент більша частина угод пов’язана з продовженням договорів оренди та переїздами компаній, а не з розширенням діяльності або появою нових гравців на ринку.

Рівень вакантних площ у Києві на кінець 2-го кварталу склав 22,6%, збільшившись за квартал на 0,5 п. п. Зростання вакансії обумовлюється низьким обсягом попиту, особливо щодо високоякісних офісних площ.

Зараз у Класі А вільно близько 32,3% приміщень, в Класі В – 19,4%.Аналітики JLL припускають, що, у зв’язку з відсутністю в короткостроковій перспективі нового введення, частка вакантних площ буде зменшуватися, однак у поточних макроекономічних і політичних умовах це зниження не буде дуже значним.

«Частка вакантних офісів у Києві є однією з найвищих у Європі. Як наслідок, ми спостерігаємо незначне зниження запитуваних ставок оренди – максимальна ставка скоротилася до 33 дол за кв.м на місяць, так як попит на об’єкти Класу А зараз мінімальний.

У короткостроковій перспективі можна також очікувати деякого зниження запитуваних ставок, так як девелопери для заповнення порожніх площ будуть змушені йти на дисконт.Найбільш ймовірно, що помітне пожвавлення ми побачимо не раніше 4-го кварталу 2014 », – додає Олександра Глобіна.

Джерело: kbu.org.ua

Возможно, Вам также будет интересно