Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Забудовникам продаж житла в лізинг поки не цікава – експерт

436.jpg
 

Реалізація готового або споруджуваного житла через механізми лізингу не зможе повністю замінити іпотечні програми банківського кредитування.
Таку думку висловив керівник відділу продажів ЖК “Park Stone” Дмитро Шостя.

За його словами, головною проблемою для забудовників сьогодні є не стільки продаж готового житла, скільки залучення інвестицій на етапі будівництва.

“Лізинговий механізм передбачає, що право власності на об’єкт лізингу переходить від лізингодавця клієнту після повної виплати боргу.Перше ж питання, яке виникає у разі продажу в лізинг житла, що будується – у кого і які права мають залишатися у власності?Чи повинен забудовник створювати окрему компанію, яка буде протягом 10 років отримувати лізингові платежі від покупця і працювати з неплатниками? А якщо забудовник збирався побудувати один комплекс і ліквідуватися?Всі ці питання суттєво впливають на ризики як будівельної організації, так і покупця “, – зазначає Д. Шостя.

На його думку, лізингові механізми могли б бути прийнятними для придбання вже готового житла на вторинному ринку.Однак для цього, по всій видимості, необхідно створювати окремі фінансові установи, які будуть брати на себе валютні, економічні, соціальні ризики.

“Дійсно, за наявності такого інструменту придбання житла інвесторами, у яких немає необхідної суми для оплати 100% його вартості, істотно спроститься.Але для ринку в цілому, в тому числі для розвитку нового будівництва, такий механізм не матиме прямого ефекту.Можна лише розраховувати, що після продажу квартири на вторинному ринку кияни будуть йти за “розширенням” на первинку, маючи на руках повну суму для оплати квартири в новобудові “, – констатує експерт.

Джерело: ubr.ua

Возможно, Вам также будет интересно