Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Забудовники через постійні курсових коливань зосередилися на житлових проектах в Україні – експерт

2733.jpg
 

Будівельні компанії в Україні в зв’язку з постійними змінами курсу валют останнім часом відмовляються від реалізації проектів у сфері комерційної нерухомості і зосереджуються на будівництві житла, так як в процесі реалізації проекту можна змінитивартість такого об’єкта і отримати прибуток.

Такий коментар щодо поточної ситуації на ринку нерухомості оприлюднила проектна група “Архиматика” (Київ) з ​​посиланням на її директора Олександра Попова.

“На відміну від проектів житлової нерухомості, де забудовник може заробляти під час будівництва на продажу квартир, для реалізації торгових та офісних об’єктів у компанії повинен бути необхідний обсяг інвестицій ще на етапі ескізу”, – пояснив О.Попов.

При цьому він зазначив, що через постійні змін курсу валют потенційним інвесторам на сьогодні складно оцінити вартість реалізації проекту в сфері комерційної нерухомості в Україні.

“Сьогодні розрахувати потрібний бюджет будівництва і термін окупності для торговельної та офісної нерухомості – складно, оскільки зміна курсу валют тягне за собою подорожчання будматеріалів, паливно-мастильних матеріалів і т. Д.і в підсумку забудовник не може прогнозувати обсяг свого прибутку і не ризикує реалізовувати такі проекти “, – додав О.Попов.

При цьому він уточнив, що на ринку житлової нерухомості в зв’язку із зростаючим попитом і відсутністю якісних конкурентоспроможних проектів збільшується кількість проектованих об’єктів комфорт-класу.

За словами А.Попова, на сьогодні в Україні в цілому кількість якісних проектів житла комфорт-класу незначне: частка таких об’єктів у Києві становить до 20% на первинному ринку жілнедвіжімості, у Київській області – 15%, в регіонах – не більше 10%.

У частині переваг жілоб’ектов комфорт-класу експерт відзначає цікаву, співмасштабним людині архітектуру, раціональні планування квартир і громадських зон, озеленені та пішохідні двори і відсутність парковок по сусідству з дитячими та спортивнимимайданчиками.

Крім того, такі об’єкти характеризує розумний вибір конструктивної та інженерної систем будівлі, а також використання найбільш прогресивних технологій з енергозбереження, що дозволить не розорятися на експлуатації після прийдешнього значного підвищеннятарифів на житлокомпослуги, додав О.Попов.

Джерело: realt.ua

Возможно, Вам также будет интересно