Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Забудовники роблять ставку на квартири «під ключ»

7813.jpg
 

Все більше будівельних компаній пропонують квартири «під ключ». «Зараз частка квартир з ремонтом від забудовника становить 20-25% від загальної пропозиції на первинному ринку. Тоді як ще п’ять років тому їх було не більше 10%», – говорить директор консалтингової компанії City Development Solutions Ярослава Чапко. За її словами, ця опція з’явилася не тільки в бюджетному сегменті, але й в преміальному.

Навіщо пропонують

Тенденція пов’язана з падінням кількості покупців і конкуренцією, що посилилася серед забудовників. «Повторюється ситуація, що спостерігалась під час першого кризи.Тоді вперше забудовники почали пропонувати квартири «під ключ», з тих же причин, що й сьогодні. Другий криза тільки підсилила цю тенденцію», – пояснює Ярослава Чапко.Керівник відділу продажів будівельної компанії Geos Андрій Савчук каже, що компанія почала пропонувати варіант квартири з ремонтом в кінці 2014 року. «Стрибок долара, зниження доходів і знецінення заощаджень призвело до рекордного падіння продажів.Почалася боротьба за покупця, пошук забудовниками додаткових опцій, які вони можуть запропонувати», – розповідає він.

Наявність квартир з ремонтом значно розширює коло покупців і підвищує ліквідність об’єкта, вважає начальник відділу продажів «Укрбуд» Оксана Голобородько.«Зараз в наших об’єктах (бізнес- і економ-класу) частка виставлених на продаж квартир з ремонтом становить близько 15%», – додає вона.Андрій Савчук додає, що з усіх звернень у відділ продажів компанії близько 30-40% клієнтів мають додаткові побажання з ремонту квартири.

Втім, найбільший столичний забудовник ХК «Київміськбуд» зазначає, що запит на квартири з ремонтом дуже низький.У компанії пояснили, що ремонт веде до подорожчання квартири, а політика компанії спрямована на максимальне здешевлення житла.

Що пропонують?

Ремонт пропонується забудовником як додаткова послуга.У покупця є вибір – купити квартиру без ремонту, або замовити його на будь-якому етапі будівництва об’єкта. «На ринку не затребувані квартири зі стандартним ремонтом вже в готовому об’єкті.Покупця цікавить можливість взяти участь у процесі вибору планування, дизайну та інше », – говорить Андрій Савчук. При цьому покупець може вибрати із запропонованих забудовником декількох варіантів ремонту і різних цінових категорій.

З’явився варіант обробки як White box. «Це квартира з плануванням, де зроблені всі роботи під чистову обробку. А покупець вже сам вибирає шпалери, підлоги та інші речі під свій смак.Такий ремонт пропонується переважно в об’єктах бізнес- і преміум-класу », – пояснює Ярослава Чапко.

Директор з маркетингу та продажу РК RiverStone Ангеліна Деревльова впевнена, що квартири з ремонтом під ключ – цікава пропозиція для житла класу «економ», при цьому набагато ефективніше працює готове пропозицію, ніж додаткова послуга.«Для бізнес-класу, де кожен п’ятий покупець при придбанні квартири вже консультується з дизайнером, пропозиція« під ключ »працює погано. У нас такою послугою за всю історію продажів цікавилося менше 8% », – зауважує вона.

Ціна питання і перспективи

Квартири «під ключ» цікавлять тих, хто не хоче возитися з ремонтом. «При самостійному ремонті покупець повинен працювати в декількох напрямках одразу, стежити за роботою будівельників, купувати будматеріали та інше.На це потрібен час і сили », – каже Оксана Голобородько. У підсумку ремонт може розтягнутися до півроку, а розрахована сума витрат – збільшитися. У той час як забудовник всі роботи бере на себе, покупець тільки лише стверджує, проекти або пропонує внести правки.Сума витрат є фіксованою, але вартість ремонту і ціноутворення у забудовників різні. Якщо компанії великі обсяги і опрацьована логістика, то ремонт обходиться дешевше.

«Витрати на ремонт квадратного метра в наших об’єктах починаються від 3,4 тис. Грн.Якщо перерахувати з урахуванням загального метражу однокімнатної квартири на 40 кв. м, покупець доплачує $ 5,6 тис. (близько 130 тис. грн. – ABCnews) », – каже Оксана Голобородько. У компанії «Інтергал-Буд» витрати на ремонт складають близько 3 тис. Грн / кв. м.Ярослава Чапко додає, що в об’єктах бізнес- і преміум-класу ремонт квадратного метра обходиться від € 600 до € 1 тис.

Покупка житла «під ключ» цікава як інвестиція для тих, хто планує здавати квартиру в оренду.«Таку квартиру можна відразу здати в оренду і отримувати дохід», – говорить головний аналітик «Інтергал-Буд» Ганна Лаєвський. Інтерес до покупки готового житла проявляють також покупці, які не знайшли підходящої пропозиції на вторинному ринку.

Однак прогнозувати зараз затребуваність в майбутньому квартир з ремонтом досить проблематично, тому що покупець орієнтується в першу чергу на ціну, а не на комфорт або на перспективу заощадити.

Джерело: abcnews.com.ua

,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно