Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Забудовники та інвестори – компроміс в умовах кризи

1851.jpg
 

Нинішня криза стала для українців викликом, прийняти який, не втративши базових людських цінностей і виконуючи всі свої фінансові та партнерські зобов’язання, стало своєрідним маркером надійності.
Найбільш уразливими в ситуації, що склалася виявилися люди, які мають зобов’язання в іноземній валюті.В основному це іпотечні позичальники, які брали на себе кредитні ризики, спокусившись більш низькими процентними ставками, а також покупці і інвестори квартир на первинному ринку, які скористалися програмами розстрочки від забудовників.

Не секрет, що придбання житла в розстрочку отримало широку популярність в попередні 4-5 років.В умовах практичної відсутності можливості отримати іпотечний кредит на житло, що будується в банку, програми розстрочки платежів, які пропонувалися багатьма великими столичними забудовниками, були реальною альтернативою вирішення житлового питання.

З 2009 року це взаємовигідне рішення влаштовувало обидві сторони. Забудовникам пропозицію поетапної оплати допомагало в просуванні і продажі своїх об’єктів, а покупцям давало реальну можливість придбати житло.

Проблеми почалися в березні 2014 року, коли країну накрила перша хвиля здешевлення гривні.Оскільки платежі по розстрочці передбачали символічні відсотки, в більшості випадків вони були або безпосередньо прив’язані до курсу іноземної валюти (долара, євро), або обчислювалися за формулою, в якій валютний курс грає не останню роль.

У підсумку в неприємній ситуації опинилися обидві сторони.Інвестори залишилися один на один з регулярно зростаючими платежами на тлі знецінюються гривневих доходів, забудовники – зі своїми фінансовими зобов’язаннями, що дорожчають будматеріалами і наполегливими зверненнями інвесторів з проханнями “щось зробити дляутримання курсу “. Очевидно, що універсального, що влаштовує обидві сторони в рівній мірі рішення тут бути не може. Необхідний компроміс, пошуками якого і зайнялися керівники будівельних компаній.Більшість великих забудовників запропонувало своїм інвесторам і потенційним покупцям спеціальні “антикризові пакети”.Умови таких пакетів відрізняються, але чітко простежується мета – зробити стрибки курсу менш хворобливими і стимулювати інвесторів швидше погасити свої зобов’язання.

У ЖК “Міністерський” (забудовник “Енергополь-Україна”) існуючим інвесторам пропонується фіксація курсу нижче ринкової ставки на певний строк. Умови залежать від площі квартири і терміну розстрочки.Однак при цьому процентна ставка за використання розстрочки зростає. Для інвесторів квартир площею понад 80 кв. м можливе збільшення терміну виплат до 5 років (у стандартних умовах – максимум 2 роки).Інвесторам, які відмовляються від фіксації курсу, пропонують додаткові знижки на загальну суму.

Компанія “Інтергал-Буд” в своїх об’єктах “Парковi озера” і “Яскравий” пропонує фіксацію вартості квадратного метра при покупці квартир в розстрочку.Складові формули, за якою обчислюється вартість, залежать від виплаченої на даний момент суми і діють до здачі квартир в експлуатацію.Також забудовником передбачені знижки до 10% при великому відсотку одноразової оплати та новорічні акції, на яких можна отримати дисконт до 15%.

У ЖК “Комфорт Таун” (інвестор КУА “Валпрім, забудовник” КАН Девелопмент “) інвесторам, які прагнуть якнайшвидше закрити свої зобов’язання, за дострокову виплату понад планового платежу пропонується знижка 30% від суми погашення.Тим, хто відчуває труднощі з виплатою зрослих внесків, забудовник пропонує фінансові канікули зі сплатою 50% щомісячного платежу без збільшення суми договору або продовження строку розстрочки до 10 років.

Для тих, хто переоцінив свої можливості і не бачить реальних перспектив повного погашення, пропонують обмін більшої квартири на меншу, допомога в реалізації квартири стороннім покупцям (для введених черг комплексу) або розрив інвестиційного договору іповернення сплаченої суми (для інвесторів будуються черг). У будь-якому з перерахованих випадків штрафні санкції, передбачені договором, до інвесторів не застосовуються.

“У нас з чотирьох тисяч проданих квартир майже половина реалізована в розстрочку від п’яти до десяти років. Звичайно, людям важко, багато хто втратив роботу. Платежі в гривні збільшилися вдвічі, і ми зараз чітко розуміємо, що доходи людей не адекватні курсу долара.Ми готові почекати і не вимагати повного обсягу платежів, поки дохід наших позичальників адаптується під курс долара “, – пояснює ситуацію представник компанії КУА” Валпрім “Андрій Левін.

Будівельна компанія “НЕСТ” (житлові комплекси “Пори року”, “Смарагдовий”) вибрала шлях індивідуального підходу до кожного клієнта, який зіткнувся з труднощами при виплаті розстрочки.У компанії вважають, що універсальних рішень тут бути не може, оскільки причини фінансових труднощів у кожного свої.

“У сформованих умовах ми намагаємося знайти компроміс.Оскільки, як і більшість забудовників, маємо свої зобов’язання перед кредиторами у валюті. Тому ми шукаємо умови, прийнятні для обох сторін. Інвесторам можемо запропонувати збільшення терміну розстрочки або тимчасове зменшення платежів.При цьому ми працюємо над конкурентоспроможністю об’єктів, намагаючись оптимізувати вартість кв. м без втрати якості, навіть шляхом зниження власної рентабельності “, – описав ситуацію комерційний директор компанії” НЕСТ “Костянтин Браво.

У житловому комплексі “РіверСтоун” (забудовник UDP) при придбанні квартири в другій черзі будівництва діють знижки до 15% в залежності від першого внеску і обраної квартири (чим вище одноразовий внесок – тим більше знижка).Додатково надається дисконт до 5% на 2-кімнатні квартири площею більше 100 кв. м і 3-кімнатні квартири площею більше 125 кв. м.Лояльні умови розстрочки в період акції передбачають: перший внесок – 30% від вартості квартири; розстрочка до 12 місяців без подорожчання і додаткових витрат.

Проаналізувавши антикризові пропозиції кількох великих столичних житлових комплексів, можна прийти до висновку, що відреагувати на сформовані умови, масштаб яких став несподіваним для багатьох, довелося всім.

У кожному разі з часом ми побачимо, хто вибрав правильну тактику, зберігши максимальну кількість інвесторів, які увійшли в проект до кризи, і залучив нових покупців вже після початку дестабілізації.Основними бонусами для тих, хто сьогодні проявить гнучкість і здоровий глузд, стане повне завершення проекту, стабільна репутація на ринку і можливий початок нових проектів, оскільки перспективи і затребуваність якісного первинного житла в столиці ще далеко невичерпані.

Джерело: segodnya.ua

Возможно, Вам также будет интересно