Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Забудовники з кожним роком зменшують метраж квартир

e36e61ec
 

Столичний регіон залишається лідером країни за обсягами будівництва житла та показниками зацікавленості потенційних новоселів в придбанні квартир. При цьому саме найближче передмістя Києва показує найкращі результати.

Зокрема, за даними Державної служби статистики, в 2015 році тут ввели в експлуатацію 1,7 млн. ​​кв. м житла (на другому місці сама столиця з показником 1,4 млн. кв. м).

Як відзначають аналітики компанії “Альянс Новобуд”, дані за травень характеризують ринок нерухомості Київської області як динамічно розвивається. Деякою загрозою для нього може бути ймовірне падіння цін у Києві та тенденція серед київських забудовників до проектування та закладання малометражних квартир.

Втім, підходи забудовників в Київській області більш гнучкі, завдяки чому вони зможуть відповісти на ці виклики.

Експерти порівняли середні величини мінімальних заявлених площ квартир в кожному окремо взятому житловому комплексі передмістя. З’ясувалося, що цей показник, наприклад, для однокімнатних квартир знизився з 39,9 кв. м для новобудов з терміном введення в експлуатацію в 2015 році до 36,9 кв. м для новобудов із терміном введення в експлуатацію в 2017 році. Відповідно, за два роки показник знизився на 7,5%. Для двокімнатних квартир таке ж дослідження показало зниження на 7,2%, а для трикімнатних – на 3,7%.

“Зниження метражу, безумовно, відбивається на вартості квартири, роблячи її більш доступною для покупців. Ринок таким чином реагує на зміну споживчих переваг і купівельної спроможності”, – вважає Юрій Мавроді, директор ТОВ “Алекса Груп”.

Динаміка зміни площі квартир у споруджуваних будинках у передмісті Києва в залежності від року введення в експлуатацію (кв. м)

Джерело: ubr.ua

, , ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно