Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Забудовники відмовляться від великих комплексів і будуватимуть одиничні проекти – експерт

585.jpg
 

Більшість учасників ринку нерухомості можуть перейти на односекційні будівлі, що дозволить при мінімальних інвестиціях якнайшвидше розпродати зводиться об’єкт
Українські будівельні компанії будуть реалізовувати мінімум проектів, що припускають комплексну забудову та зведення багатосекційних житлових об’єктів.Значна частка учасників ринку можуть перейти на односекційні будівлі, що дозволить при мінімальних інвестиціях якнайшвидше розпродати зводиться об’єкт, говорить керівник відділу продажів ЖК “Park Stone” Дмитро Шостя.

За словами експерта, до таких змін у стратегіях компаній приводять затяжні кризові явища не тільки на ринку нерухомості, але і в цілому в економіці.При цьому ключовим фактором, який підштовхує забудовників до відмови від великих проектів, є невизначеність фінансової та регуляторної політики держави.

“При підборі майданчика для будівництва забудовник дивиться не тільки на привабливість району як такого, а й на максимальні обсяги житла, які можна звести в конкретно взятій точці. Далі слід питання інженерної інфраструктури.Я можу побудувати 18-поверховий будинок, вписавшись в існуючі мережі. Або 25-поверховий. Але при цьому мені доведеться зводити нову інфраструктуру, а значить нести допзатрати “, – говорить Шостя.

За його словами, якщо раніше забудовник більше схилявся до другого варіанту, оскільки був упевнений, що продасть квартири дорожче, то сьогодні все більше девелоперів воліють вкласти менше, але при цьому в умовах невизначеного ринку отримати гарантованіпродажу.

“Сьогодні забудовник шукає, де дешево побудувати, а не як дорого продати. Звичайно, існуючі багатосекційні проекти, в більшості випадків будуть завершені.Обсяги коштів, вкладених в інженерію для всього комплексу, як правило, складають десятки мільйонів гривень і не окупаються тільки з продажів при будівництві. Але нових “комплексів” будуть вже одиниці “, – зазначає керівник відділу продажів ЖК” Park Stone “.

Джерело: delo.ua

Возможно, Вам также будет интересно