Категории
17037.jpg
Законопроект про земельну реформу може бути зареєстрований в парламенті в червні
29.05.2017 Дайджест
 

Робота над урядовим законопроектом про скасування мораторію на продаж земель сільгосппризначення буде закінчена в червні, після чого він буде зареєстрований у Верховній Раді.
“Я розраховую, що ми в червні фіналізіруем все, і подамо до парламенту.Але з огляду на необхідність погоджень і консультацій з агробізнесом, власниками землі і профільними асоціаціями, процес може затягнутися і є ризик, що ми встигнемо до парламентських канікул це зробити “, – сказав перший заступник міністра аграрної політики іпродовольства Максим Мартинюк на прес-конференції в Києві в п’ятницю.

За його словами, Кабміну має бути тривала робота з депутатами для того, щоб законопроект був прийнятий.

М.Мартинюк зазначив, що МВФ не нав’язує уряду свою схему запуску ринку.”Уряд в переговорах зі Світовим банком відстоює консервативну модель запуску ринку, щоб власниками землі могли бути громадяни України – фізичні особи, тобто ми не плануємо допускати до ринку корпоративний капітал”, – уточнив він.

Перший заступник міністра агрополітики додав, що середній розмір земельної ділянки фермерського господарства в Україні зараз становить 87 га, тому 200 га більше ніж достатньо на одну людину, щоб заснувати конкурентоспроможне фермерське господарство.

Крім введення обмеження на розмір земельної ділянки 200 га, уряд представить механізм електронних аукціонів на продаж землі.”Програмне забезпечення для електронних торгів буде розроблено за допомогою технології блокчейн, захищена зручна система забезпечить широкий склад учасників до цих торгів”, – додав М.Мартинюк.

Він також повідомив, що в разі прийняття законопроекту про земельну реформу Кабмін в січні 2018 роки проведе серію аукціонів з продажу державної землі в кожній з областей. Середній розмір лота складе 20 га.

На думку заступника міністра агрополітики, такі заходи стануть месиджем для власників паїв, скільки в середньому буде коштувати їх пай. “У нас немає історії формування ціни на землю.Для того, щоб захистити інтереси власників паїв, ми виставимо законодавчо мінімальний поріг для укладення угод купівлі-продажу і він буде відповідати нормативно грошову оцінку “, – додав він.

Середній розмір нормативно-грошової оцінки землі в Україні становить 34 тис. Грн / га.

Як повідомлялося, меморандум про співпрацю України з Міжнародним валютним фондом за програмою розширеного фінансування передбачає прийняття закону про обіг земель сільськогосподарського призначення.

Кабінет міністрів спочатку очікував його прийняття до кінця грудня 2016 року. Замість цього Верховна Рада в кінці жовтня 2016 роки продовжила мораторій на продаж земель сільгосппризначення, введений в 2002 році, до 2018 року.

Цим рішенням парламент доручив своїм комітетам і профільному міністерству протягом півроку напрацювати необхідні законопроекти.

Міністр фінансів Олександр Данилюк очікує підготовки законодавчої бази для здійснення земельної реформи до кінця травня 2017 року.

У той же час 55 народних депутатів направили звернення до Конституційного суду щодо скасування мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення. Вони розраховують, що рішення суду може бути прийнято восени.

Аграрні асоціації виступають за зняття обмежень на купівлю-продаж землі з 2024 року.На їхню думку, перед запуском ринку повинні бути повністю внесені і виправлені дані до Державного земельного кадастру та Реєстр прав на нерухоме майно, запущена програма пільгового кредитування фермерських господарств до 100 га, забезпечено виділення паїв колишнім інинішнім співробітникам госсельхозпредпріятій, які не брали участь в розпаювання земель.

Джерело: interfax.com.ua

Читайте также

** *