Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Заручники оскаженілого долара

9336.jpg
 

З початку року американська валюта подорожчала на 10-15% – як на міжбанківських торгах, так і на готівковому і безготівковому ринках. За оцінкою фінансистів, що намітився «доларовий» тренд збережеться в середньостроковій перспективі.

Зростання ціни і падіння продажів?

Причин кілька: позиція МВФ, який відклав розгляд виділення Україні чергового траншу, політична криза між гілками влади, а також – позиція НБУ, який на торгах міжбанку працює на поступальний ослаблення гривні, вважає економічний іфінансовий експерт Андрій Блінов. «Валютний ринок зараз знаходиться під сильним тиском. Однак саме по собі ця обставина не викличе стрімкого обвалу курсу гривні. Його можуть спровокувати панічні настрої, шоковий фон », – зазначає експерт.На його думку, шокові стрибки курсу цілком вірогідні – в тому випадку, якщо політична криза посилиться, а економіка країни ввійде в зону високої турбулентності.До слова, за обережними прогнозами фінансистів, які довелося почути кореспонденту ABCNews, долар має цілком реальні шанси подолати в середньостроковій перспективі планку в 31-32 грн.

Стрімке подорожчання іноземної валюти вже вдарило рикошетом по багатьом галузям, буквально поставило в глухий кут забудовників. У собівартості їх продукції доларова складова варіюється від 10 до 30% в залежності від класу об’єктів, що зводяться.

З одного боку – для того, щоб компанія не виходила за межі рентабельності, логічним було б підняття роздрібної ціни квадратного метра.З іншого боку – ринок і без того слабоактівен, купівельний інтерес продовжує залишатися на рівні минулого року, а купівельна спроможність падає. Зростання ціни може тільки відштовхнути покупця, який приходить на ринок з дуже обмеженим бюджетом.

Акції та знижки доведеться зберігати

«За минулий рік питома вага запитів на житло вартістю до $ 40 тис. В загальній структурі попиту збільшився з 40 до 61%.Це картина вторинного ринку, але вона дуже показова для всього ринку, в тому числі і первинного: у населення закінчуються гроші », – констатує директор консалтингової компанії City Development Solutions Ярослава Чапко.На думку експерта, девелоперам все ж доведеться піднімати гривневу ціну – акуратно підтягуючи її до зростаючого долара. Не всі проекти зроблять це прямо пропорційно зростанню курсу, проте в двох-тримісячної перспективі зростання гривневих цін неминучий.

«Забудовники будуть пояснювати підняття цін двома причинами: ступенем готовності об’єктів (чим вище готовність – тим дорожче) і – їх конкурентними перевагами, які будуть використані по максимуму.Там, де є переваги, за які споживачі готові платити більш високу ціну, ціноутворення буде гнучким. Якщо ж проект має провали за технологіями і концепції, девелопер не зможе дозволити собі підняття ціни », – зазначає Ярослава Чапко.

Піднімаючи роздрібні ціни, девелопери змушені будуть паралельно підсолодити пілюлю – за допомогою акцій і програм лояльності, впевнена експерт. Їх асортимент буде як і раніше широкий, а діапазон самих знижок залишиться в коридорі від 1,5 до 40%.

В іншому випадку неминучий відтік покупців, для яких відкривається широкий вибір на вторинному ринку. «Знижки надаватимуть всі девелопери – кожен у своїй формі. Первинному ринку наступає на п’яти ринок вторинний.Там ціни (а вони там традиційно в доларах) будуть знижуватися і далі.При цьому на вторинному ринку сьогодні представлені не тільки пережили свій ресурс «хрущовки» і панельні серії 70-х років минулого століття – він буквально затоплений вчорашніми новобудовами, в які люди інвестували заощадження, і тепер прагнуть вийняти їх назад.Продавці готові до активного торгу – значить, і девелоперам, щоб утримати позиції, доведеться поступатися і пропонувати знижки », – прогнозує Ярослава Чапко.

Девелопери поки не наважуються

Самі ж девелопери в явній розгубленості від курсових гойдалок, проте, в найближчі тижні – по їх загальним визнанням – піднімати ціну квадратного метра не планують. «Ця ситуація вганяє в штопор.Доларова складова в моєму будівництві досить висока – до 25%, в основному, за рахунок імпортного устаткування і матеріалів. Що мені тепер – інші ліфти монтувати або вітчизняну минвату купувати? Інвестори не зрозуміють. А підняти ціну не можу.У вже зданому будинку «зависли» квартири, не продаються. Про будівництво і говорити не доводиться. Підніму ціну – залишуся без останнього покупця », – зізнався АВСnews на правах анонімності один з девелоперів.

«Ми поки не будемо піднімати ціни, однак і політику надання знижок зробимо більш жорсткою.Якщо ж валютна істерія продовжиться, ми, можливо, припинимо продажу на якийсь час, як ми зробили в минулому році в період пікового зростання курсу », – ділиться планами директор компанії« Граніт-Плюс »Лариса Шевчук.

«Ми закупили обладнання і матеріали ще до цього витка курсу, панелі у нас вітчизняного виробництва, тому нас поки не дуже зачепив доларовий стрибок.Що буде далі, будемо орієнтуватися по ситуації », – говорить директор з маркетингу ЖК« Роял-Хаус »Марина Теплюк.

Чи не будуть найближчим часом піднімати ціни і комунальні забудовники – незважаючи на те, що їх ціноутворення здійснюється строго в гривні і навіть опосередковано не прив’язане до курсу долара.«Ми не можемо закладати в ціну можливі курсові ризики, як це роблять колеги по ринку з комерційних компаній.Максимум, що ми можемо дозволити собі – перерахунок ціни квадратного метра з урахуванням подорожчали матеріалів », – рассказиваетсоветнік президента компанії« Житлоінвестбуд-УКБ »Петро Шарафетдинов.

«Зростання курсу поділить забудовників на два табори: тих, хто принципово не прив’язаний в цінах до долара (і таким доведеться непросто) – і тих, хто, називаючи ціну в гривні, за фактом формує її в доларах, тому така гривнева ціна буде змінюватися хоч кожен день.У друге гравців більш вигідне становище. Думаю, ряди таких зараз поповняться.Однак чи сприйме таку «доларизацію» ринок покупця (а попит як і раніше дуже невисокий) – залишається великим питанням », – робить прогноз на середньострокову перспективу віце-президент Асоціації професійних управителів нерухомістю Анатолій Топал.

Джерело: abcnews.com.ua

,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно