Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Засновник KAN Development Ігор Ніконов: Ми поміняли погляди на перспективи заміського житла

 

Засновник KAN Development Ігор Ніконов в ексклюзивному інтерв’ю Interfax-Ukraine розповів про важливість багатофункціонального простору в проектах, про будівництво заміських комплексів, і вплив карантину на роботу компанії.
– Три місяці тому в нашому інтерв’ю ви зазначили, що поки тільки придивляєтеся до будівництва житла за межами Києва.Але ось, в умовах карантину, ми вже спостерігаємо сплеск попиту на заміське житло …

– Так, дійсно, ми поміняли погляд на таке будівництво і вже починаємо розробляти кілька проектів заміського житла.Ми також розглядаємо можливість реалізації котеджного проекту і в межах міста, але це порівняно невеликий формат. Поточна ситуація вже поміняла ставлення людей до того, яким житло має бути в принципі.В основному, жителі столиці раніше розглядали його просто як місце, де можна переночувати.Але сьогодні стало очевидним, що світ змінився і тепер вам потрібна не тільки ліжко і чотири стіни, а повноцінна середовище проживання, де на безпечній великій території буде комфортно провести кілька місяців в ізоляції.Тому ми в своїх проектах створюємо величезні функціональні простору, які дозволяють дотримуватися безпечної дистанції в періоди обмежень.Ось, наприклад, в ЖК “Республіка”, “Комфорт Таун” і “Файна Таун” низькоповерхова забудова, відповідно, маленька щільність людей на території і при цьому просторі променади, великі зелені зони для відпочинку і спорту, обладнані майданчики для вигулу домашніх вихованців і т. Д. Восени в “Республіці” відривається дитячий сад і школа нашої мережі “А +”, незабаром запустимо ще й паблік-центр, а площа навколо нього, як Тяньаньмень за розміром, буде створювати додаткове величезний простір для прогулянок і спілкування.Далі за планом реалізація проекту басейну і зони відпочинку під відкритим небом. Подивіться на всі боки, ми створюємо реально класний, абсолютно автономний місто в місті.

– Ви ділянки під Києвом встигли купити ще до сплеску попиту?

Ми їх не купуємо, ми домовляємося про партнерство з власниками землі і займаємося девелопментом ділянки.

– Тобто за містом будуть котеджі, або можливо схожі з київськими проектами комплексні забудови?

– Це будуть і котеджі, і дуплекси, і таунхауси і двоповерхові будинки. Ми розробляємо зараз дуже багато нових форматів.Подібні містечка з розвиненою інфраструктурою зараз знайдуть нове дихання, і наше завдання створити об’єкти, які будуть відповідати всім вимогам сучасної людини.Енергоефективність, екологічність матеріалів, ергономічні архітектурно-планувальні рішення і розвинена інфраструктура, як і раніше, наші пріоритети в девелопменті проектів будь-якого формату.

– Скільки проектів зараз в розробці в цілому у компанії?

– Шість. В основному всі великі, комплексна забудова.

– Як карантин вплинув на роботу компанії, наскільки впав попит на житло?

-Ми не спостерігали дуже сильного спаду, люди за інерцією продовжували купувати житло в наших комплексах.Продажі трохи просіли швидше через страх покупців виходити на вулицю і тісно комунікувати.У роботі нашої компаній значних змін практично не відбулося, темпи робіт на будмайданчиках колишні, збільшилися лише заходи безпеки, пов’язані з пандемією.Якщо не брати до уваги весь негатив, що оточує нас зараз, я вважаю, що для нас, як для девелопера, який надає дуже актуальний продукт на ринку, є і позитив.Люди, нарешті, оцінили, наскільки важливо купувати не просто квадратні метри, а комфортне середовище проживання в інфраструктурно розвинутих проектах, як наприклад, Unit.home, “Файна Таун” і ін. Час точкових свічок і спальних районів пройшло.Потрібно бути готовим до того, що подібна ситуація повториться. Якщо територія комплексу велика і самодостатня, люди можуть вести повноцінний спосіб життя, дотримуючись безпечної дистанції.

– Ще й в умовах непрацюючого громадського транспорту особливо важливим стає наявність всього необхідного під рукою, чи не так?

-Так, крім просторих зон для відпочинку та спорту, садів і шкіл в наших проектах організовано безліч місць тяжіння робочої сили. Магазини, кафе, коворкінг, офіси і інша інфраструктура створюють велику кількість робочих місць прямо на території комплексу.В недалекому майбутньому ще й в ТРЦ Respublika буде працювати більше 5 тис. Чоловік. Тобто вчитися, працювати і проводити дозвілля можна в одному місці без використання громадського транспорту.

– Попит на перші поверхи під офіси є зараз?

– У будь-якому проекті попит на комерційні приміщення залежить від заселення критичної маси мешканців. За прикладом ЖК “Комфорт Таун” можемо судити, що поки не реалізовані перші 100 тис. Кв.м, то попит на нежитлові лоти менш активний, але потім йде переломний момент і за приміщення починається справжня боротьба.

– Як карантин вплинув на роботу ваших офісних центрів?

– Компанії виводять на роботу близько 40% співробітників.Всі, хто міг відправити працівників на удаленку, в тому числі, і ми, зробили це, щоб мінімізувати ризики. Для тих, хто працює в офісі, забезпечені всі необхідні санітарні умови.Але навіть сьогодні можна впевнено заявити: всі версії про те, що офісна нерухомість може мати менший попит-невиправдані.Ми багато обговорювали з колегами цю тему і прийшли до висновку, що неможливо онлайн створити атмосферу, яка рухає компанію вперед, створюючи щоденний енергетичний та інтелектуальний обмін. Зовсім небагато видів робіт не вимагають постійної присутності в офісі.Ось чому в Силіконовій долині такий високий ККД. У них проходять постійні мозкові штурми, є спілкування, є особистий емоційний обмін, нехай навіть в їдальні за чашкою чаю. Адже ви не уявляєте, де саме може народитися геніальна ідея.Тому стверджувати, що можна робити бізнес тільки онлайн, як на мене, ідея неправдоподібна. Офісну нерухомість не замінити, люди – істоти соціальні, їм властиво спілкуватися.

– Як ця ситуація вплине на нові проекти в сфері офісної та торговельної нерухомості?

– Я думаю, будуть впроваджені додаткові регламенти безпеки. Але і офіси, і торгові центри будуть затребувані.Рано чи пізно ліки від вірусу придумають, з’явиться новий вірус – знову придумають.Отриманий після пандемії досвід навчить країни миттєво закривати кордони на в’їзд, створюючи на прикордонних пропускних пунктах обсерваційні центри, що дозволяють розміщувати на карантинний період всіх, хто в’їжджає за їх же рахунок.Якщо у людей є гроші і сміливість подорожувати в такі періоди, то значить, вони повинні розуміти ризики і оплачувати вищезгадану обсервацію. І, звичайно ж, важлива забезпеченість тестами, що дозволить максимально швидко перевіряти населення.

– Ви на рівні компанії не думали тестувати співробітників?

– Так, у нас є така можливість. В тому числі, після закінчення карантину всі, хто мав якісь контакти або підозри, будуть мати можливість провести ПЛР-тест.Зараз вони досить дорогі, але, я думаю, з часом тести будуть в масовому виробництві і у нас в країні.

До речі, слід зазначити, що пандемія продемонструвала підприємливість українців.Наприклад, в Майямі маски з’явилися в аптеках тиждень тому, в Англії тест коштує 400 фунтів, маска 20 фунтів, в Іспанії – 10 євро. Подивіться, в Україні є абсолютно все: маски, САНІТАЙЗЕР, рукавички і т.д.У нас уже велика кількість апаратів ШВЛ привезли, в США на одну людину їх стільки немає. Підприємницький дух українців зашкалює і в ситуації, що склалася дуже радує, чесно кажучи.

Також в Україні є ще один позитивний момент – жоден банк не впав. Так як банки останнім часом нікого не кредитували, відповідно, гроші людей залишилися в цілості.А з основними труднощами, перш за все, зіткнувся бізнес, який вимушено не працював. На мою думку, держава повинна надати компенсації таким підприємствам і по максимуму стимулювати створення і підтримання робочих місць.

Джерело: interfax.com.ua

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно