Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Затишшя перед бурею, чи Ринок столичної нерухомості готується до осіннього буму

 

Початок літа для київських забудовників традиційно стало періодом деякого затишшя.
Якщо в попередні місяці кількість житлових комплексів на стадії активних продажів істотно перевищувала три сотні, то в червні їх було всього 277.Навіть поява восьми нових об’єктів особливого впливу на ринок не зробило, так як приблизно стільки ж житлових комплексів призупинили або припинили реалізацію нерухомості.

Поточні тренди складаються під впливом двох різноспрямованих факторів.З одного боку, всі показники говорять про поступове зростання економіки країни, а також про оздоровлення банківського сектора: зростає реальна заробітна плата (+ 14,2% за рік), збільшуються обсяги іпотечного кредитування (565 млн грн. За перший квартал).Але, з іншого боку, саме ця стабілізація обмежує попит на житло. Адже ті, хто має надлишок коштів, традиційно зберігають заощадження в валюті. Обіцяний чиновниками «долар по 30» все ніяк не стає реальністю.У цих умовах потенційні інвестори не бачать сенсу переводити свої накопичення, які зі зміною курсу збільшаться в гривневому еквіваленті, в квадратні метри. Сьогодні якщо хто і цікавиться покупкою квартири, то виключно з прицілом на майбутнє.Закладений в бюджет на кінець року курс і досвід останніх двох років, коли з настанням осені національна валюта починала знецінюватися, наштовхують на думку почекати з великими покупками.

Тим більше, що ціни нерухомості практично стоять на місці – коливання від місяця до місяця складають не більше 1%. Винятком є ​​лише невеликі однокімнатні квартири в готових будинках, які тільки за червень подорожчали на 3,5%.Але цей стрибок був викликаний виключно скороченням пропозиції такого житла на ринку. Сьогодні середня ціна квадратного метра в київських новобудовах становить 20,8 тис. Грн. в економ-класі (показник для квартир у вже готових будинках), 25,5 тис. грн. в комфорт-класі, 39,1 тис.грн. в бізнес-класі і 57,2 тис. грн. в еліт-класі. Звичайно, нерухомість в споруджуваних будинках реалізують дешевше. Розмір такого дисконту в залежності від класу становить від 10% до 19%.

Якщо говорити про «географії» продажів, то на початку літа найбільш активні були забудовники на Солом’янці, де в продажу з’явилося відразу три нових житлових комплексу. Деснянський і Шевченківський райони також розширили свою пропозицію – по два нових ЖК.А ось вартість за квадратний метр таких квартир найбільше змінилася в Подільському (+ 4,8%) і Дніпровському (-3%) районах.

Не доводиться сумніватися в тому, що вже восени ситуація може кардинально змінитися. По-перше, є передумови прогнозувати збільшення пропозиції.Статистика говорить, що за станом на початок літа річне зростання обсягу будівництва житла в Києві склав 13,4%. По-друге, з настанням «високого» ділового сезону кількість угод на ринку традиційно збільшується.По-третє, зміни торкнуться цінової політики забудовників. Про це факторі хотілося б поговорити. Адже справа не тільки в зростанні собівартості зведення новобудов.Ринок очікує вступу в силу нових будівельних норм, які – теоретично – обмежать кількість відповідних ділянок для нових житлових комплексів, а також стримають апетити забудовників в щільності і масивності забудови.В даний час складно спрогнозувати, на скільки процентних пунктів виростуть ціни. Буде надавати свій вплив і паритет між пропозицією і попитом.Очікувати збільшення останнього можна, адже динаміка внутрішньої міграції (саме вона «тягне» ринок столичної нерухомості вгору) протягом декількох останніх років вселяє забудовникам виключно оптимізм.Проте багато що залежатиме і від ситуації на валютному ринку. У будь-якому випадку, дешевшати квартири в Києві не будуть. Можливо, ми просто отримаємо «відкладене» подорожчання, яке відбудеться якщо не восени, то ближче до закінчення бюджетного року.

Джерело: news.realt.ua

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно