Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Земля стала дешевше хабарів

6684.jpg
 

За останні два роки ринок землі впав за всіма параметрами. Кількість угод скоротилося мінімум втричі, ціни зменшилися вдвічі, пропозиція перевищує попит у десятки, а в деяких випадках – в сотні разів.

Тільки вниз

Падіння ринку землі почалося ще в 2008 році з настанням попередньої економічної кризи, і з тих пір, як розповідає президент Асоціації «Земельна спілка України» Андрій Кошиль, воно не припинялося.«Іноді здавалося, що ринок досяг дна, але потім виявлялося, що ми копаємо і далі», – іронізує він.

Починаючи з 2014 року падіння тільки прискорилося. Причому настільки, що говорити про землю як про ринок вже вважається непристойно.«Угод зовсім мало, ситуація не дає можливості говорити про тренди», – пояснює Кошиль.

За оцінками Андрія Кошиля, у порівнянні навіть з минулим роком кількість угод купівлі-продажу землі скоротилася приблизно на 50%.За його спостереженнями, на кожного реального покупця припадає близько сотні пропозицій. «Це буквально, а не фігурально», – уточнює він.

Десятиразова вигода

«Чотири роки тому я продав землю по $ 1400 тис. За сотку, а нещодавно викупив її назад по $ 160 за сотку.Коли спочатку зробив відповідну пропозицію, його, природно, відкинули. Я почекав. Через місяць прийшли самі. Можна було б списати це на одиничний випадок, якби не прийшов інший сусід, з пропозицією купити землю у нього.Я назвав йому таку ж суму, була така ж ситуація, але через місяць він теж погодився на угоду », – розповідає експерт із нерухомості Ярослав Цуканов про особистий досвід. Він пояснює, що вибір у продавців невеликий – реальних покупців знайти дуже складно.

$ 150-200 за сотку Цуканов називає обгрунтованою поточною ціною на землю, хоча виставляються ділянки і по $ 600, і по $ 2 тис. За сотку. «Дорожче $ 200 за сотку покупці землю зараз не розглядають», – говорить він.Андрій Кошиль підтверджує, що реальні угоди проходять за ціною $ 200 за сотку або трохи більше, але все одно це кілька сотень доларів. При цьому експерт підкреслює, що резерв для падіння ціни у землі ще є.Він пояснює, що в основному земля раніше належить селянам, які свого часу отримали її за хабарі, а не купили за ринковою ціною, тому їм просто шкода віддавати її задешево, хоча грошей вони фактично не втрачають.

Джерело: abcnews.com.ua

,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно