Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Згорілий Центральний гастроном на Хрещатику хочуть перетворити в готель

17171.jpg
 

Поки невідомо, коли буде завершена реставрація колишнього Центрального гастроному.
Власник колишнього Центрального гастроному на розі вулиць Хрещатик і Богдана Хмельницького в Києві, що має статус пам’ятки архітектури і історії, планує провести реставрацію пошкодженого пожежею будівлі.

Про це на прес-конференції в УНІАН повідомив представник власника будівлі Володимир Калініченко.

«Власник прийняв остаточне рішення, і я заявляю його офіційну позицію: об’єкт колишнього Центрального гастроному буде відновлений і реконструйований.У це необхідно буде вкласти дуже великі гроші, оскільки навіть один проект, з огляду на бюрократичні перепони в Україні, займе дуже багато часу і грошей.Однак це його не лякає, і він готовий вкладати гроші і готовий реставрувати цей будинок в історичному вигляді », – сказав він, додавши, що проект реставрації буде винесено на громадське обговорення.

За словами Калиниченко, обговорення проекту можна буде проводити на сайті і в соцмережі Facebook за адресою – www.facebook.com/Центральний-Гастроном-Хрещатик-401-243559116139369.

«В розробці проекту зможуть взяти участь всі бажаючі.Ми готові надати доступ до нього всіма можливими шляхами: соцмережі, інтернет, будуть виступи на телебаченні і кожен зможе внести вклад в цей об’єкт. Ми вже зареєстрували сайт, на якому буде обговорення, а також зареєструвалися в Facebook », – сказав він.

При цьому Калиниченко зазначив, що швидше за все будинок буде реставровано під готель.

«Зміна фасаду будівлі ми вважаємо недоречним, оскільки хочемо провести реставрацію.Що стосується призначення, то розглядається варіант, що будуть елементи соціальної інфраструктури, і оскільки там був колись готель, то ми плануємо, що буде готель », – сказав він.

Також Калиниченко заявив, що поки невідомо, коли буде завершена реставрація колишнього Центрального гастроному на Хрещатику.

«На сьогоднішній день ми не можемо назвати термінів реставрації, оскільки ми замовили експертизу, яка оцінить стан будівлі та фасаду, а вже після цього можна буде зробити висновки, в які терміни виготовлять проектну документацію», – сказав він, додавши, що на цьомуоб’єкті не було ремонту до пожежі, оскільки роботи можна проводити після затвердження проектної документації, яка через бюрократичні процедури і нестабільну ситуацію в країні не було зроблено.

Крім того, Калиниченко зазначив, що причини пожежі на даний момент не встановлені.

«Ми поки не знаємо причини пожежі, але в цій будівлі столітні дерев’яні перекриття, і спалахнути вони могли від однієї іскри.Багато хто говорить, що це підпал, але тут навіть не потрібно спростовувати вигадані аргументи. Адже підпалити будівлю серед білого дня, коли внизу знаходяться тисячі людей – треба бути позбавленим розуму.Тим більше, перший поверх був зайнятий магазинами, а це був бізнес, який приносив дохід », – сказав він.

Присутня на прес-конференції експерт науково-дослідного інституту «Будгеопроект» з охорони майнових прав Дарина Кушерець повідомила, що частина реставрованого будівлі буде виділена під музей російського художника Михайла Врубеля,який свого часу жив у цьому будинку.

Присутня на прес-конференції представник київської міської організації «Українське товариство охорони пам’яток та історико-культурної спадщини» Олена Сердюк повідомила, що на сьогоднішній день в Києві таких будівель, як Центральний гастроном, більше 50,і вони наражаються на небезпеку знищення.

«Ця пожежа виявив всі проблеми, які існують в місті це відношення до пам’ятників архітектури, ставлення до об’єктів, які частково експлуатуються і вимагають особливого комплексного проекту.Тому сьогодні ми маємо такі наслідок.На сьогоднішній день, таких будівель, як Центральний гастроном, а насправді унікальний готель Кані (Жан-Батист Кані – французький підприємець, на чиї гроші в 1874 році був побудований готель на Хрещатику – УНІАН) з унікальним плануванням, в місті більше 50.Кожне з таких будівель, як садиба Сікорського і Чоколових, наражається на небезпеку бути спаленим або знищеним », – сказала вона.

Джерело: unian.net

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно