Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

ЖЕКи підуть у минуле: хто буде піклуватися про будинках і дворах

8073.jpg
 

Старі ЖЕКи ось-ось кануть в минуле. І дбати про будинках і дворах повинні будуть або самі мешканці, об’єднуючись у спільноти, чи деякі призначені місцевою владою компанії.

Ще з 2005 року мешканці цього будинку скаржилися, що на будинку – тріщина, а опорна стіна перебуває в аварійному стані. Їх не чули. Тільки тепер, коли ця стіна впала, – тут і комунальники, і МНС-ники, та інші служби.І ніхто з них не може дати гарантії, що сам будинок не піде за опорною стіною.

З причиною виникнення зсуву остаточно не розібралися: крім чергового варіанту “грунтові води”, є версії про занадто коротких палях і відсутності арматури в бетонному поясі.Що впала стіна завалила гаражі – три автомобілі відновленню не підлягають. З аварійної під’їзду відселено 38 квартир.

“Ми зараз намагаємося переїхати до друзів, до знайомих, тому що ми не впевнені, що будинок буде стояти.Тому що все це розвалилося за три дні – на очах “, – говорить Олеся Рижакова, потерпіла.

Поки київські міські служби намагаються зупинити руйнівний процес. Сподіваються на міцний фундамент – адже вдома всього 16 років.Хоча, самі ж і кажуть: забудовник явно допустив масу порушень при будівництві, а ЖЕК належним чином не обслуговував будинок.

“Я працюю в цій системі вже 22 року, навіть 23, можна сказати. За цей час вікон ще ніде не змінювали”, – сказав робітник.

Галина Ананіївна живе у своїй хрущовці вже більше, ніж півстоліття, не натішиться: у їхньому під’їзді поміняли вікна. Чи не ЖЕК, правда, а депутат, але для жителів значення це не має. Головне – результат. Робітників, що міняють вікна, тут як рідних опікуються.

За всі дірки в будинку мешканці сплачують квартплату 2 гривні 73 копійки за квадратний метр. На ці гроші повністю обслуговується прибудинкова територія, прибираються під’їзди, робиться невеликий ремонт. Як робиться – багато хто з нас знають з власного досвіду.

А мешканці цього будинку платять 2 гривні 94 копійки. Вони кілька років тому створили ОСББ, товариство співвласників багатоквартирних будинків, і вирішують самі: скільки, кому і за які послуги платити. Навантаження на їхні гаманці, в порівнянні з жителями хрущовок, більше на 21 копійку.

Ремонт робиться за гроші, що входять у квартплату. На сучасний теплопункт збирали окрему суму.

“У ці 196 грн входить зарплата двох двірників, заробітна плата бухгалтера, паспортиста, завгоспа, моя.У ці гроші входить вартість електроенергії на місця загального користування, в ці гроші входить вартість вивозу сміття. Плюс усі без винятку поточні ремонти “, – сказав Олексій Ковальчук, голова правління.

Олексій упевнений, що і в будинках старого фонду порядок навести можна. Тільки для початку, за його словами, мешканці повинні самі собі відповісти на важливе питання.

“Вони чекають доброго дядька, який прийде і їм все зробить. Або вони розуміють, що все залежить від них.Насправді, привести в порядок комунікації, привести в порядок фасади, утеплитися і так далі – це не такі великі гроші для дому.І другий момент: коли люди розуміють, на що це йде і який буде кінцевий результат – вони нормально до цього ставляться “, – додав Олексій.

З 1 липня 2016 вибір у мешканців багатоповерхівок залишиться невеликий: або створювати товариство співвласників, або міська влада призначать керуючу компанію. ЖЕКи повністю припинять своє існування.

“Держава нас кинуло.Так, воно нас кинуло в 92 році, тільки нам про це не сказали. І ми сидимо і чекаємо, коли до нас хтось прийде на блакитному вертольоті і щось відремонтує.Цих грошей як не було, так і не буде, якщо не буде економічного розвитку тієї чи іншої громади “, – говорить Альона Бабак, народний депутат України.

Доля наших будинків зараз виключно в наших руках.

1 липня 2016 минуть усі терміни для прийняття рішень.І до жителів багатоквартирних будинків, так і не став співвласниками будинку, постукає керуюча компанія. Ікачество послуг цілком може залишитися жеківську, а ось квартплата навряд чи залишиться низькою.

Керуюча компанія, відповідно до закону, призначається місцевою владою на 1 рік. Після цього мешканці будинку можуть зажадати у влади заміни або ж можуть самі стати повноправними власниками свого майна.

Джерело: segodnya.ua

, ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно