Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

ЖЕКи погрожують відбирати у киян квартири за борги

2923.jpg
 

Відібрати квартиру в разі боргу за комунальні послуги погрожують киянам столичні ЖЕКи.

Киянка Ганна ледь оговталася від шоку, коли витягла з поштової скриньки повідомлення з ЖЕКу. За борги комунальники погрожували забрати її квартиру. А заборгувала жінка за послуги немало – майже все зароблене віддавала сестрі на навчання.

“Ми фізично не могли покрити всі виплати за комунальні послуги, коли сестра вже вивчилася, ми почали виплачувати заборгованість, але разом з тим досі ще є деяка сума, яку ми не виплатили.Налякана мама, вона каже, що приходять регулярно повідомлення з ЖЕКу, де кажуть, що квартиру можуть відібрати “, – розповіла киянка Ганна.

Втім, юристи заспокоюють – просто прийти і виселити з приватизованої квартири ЖЕКи не мають права.А подати в суд на боржника – цілком.

“На сьогоднішній день житловим кодексом, який діє в Україні, не передбачено виселення на підставі того, що є заборгованість по комунальних послугах.Можуть прийти додому, подивитися майно, яке є, описати його і на реалізацію передати “, – пояснив юрист Максим Мацко.

В першу чергу державних виконавців зацікавлять банківські рахунки, авто, побутова техніка, меблі.Якщо ж цього недостатньо, тільки тоді вони мають право заарештувати і виставити на торги квартиру. Житло опиняється в небезпеці, якщо сума несплати перевищує 10 мінімальних зарплат, тобто більше 12 тисяч гривень.Але якщо у квартирі прописані неповнолітні діти, продати її не вдасться.

“Вони її описують, заарештовують, але реалізувати не можуть, тому що у нас є закон України про охорону дитинства, де йдеться про те, що дитина не може бути викинуть просто так на вулицю”, – додав Мацко.

Боржник може відстрочити виплату або домовитися про розстрочку. Вагомі аргументи: служба в армії, важка хвороба платника або його родичів, підтверджена документами. У Мінрегіонрозвитку заспокоюють: в Україні за комунальні борги на вулицю ще нікого не виганяли.

“На сьогодні таких прецедентів в Україні ще не було, щоб за борги з комунальних послуг забрали житло або накладали арешт.Є окремі випадки, коли накладається арешт на якесь інше майно в рахунок боргу “, – заявив начальник Управління житлової політики Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Сергій Кушнір.

Власникам запущених боргів, які мають більш ніж трирічні недоплати, турбуватися теж не варто. Якщо нинішні рахунки оплачені вчасно, то вимагати майно через суд закон комунальникам забороняє.

Нагадаємо, що чергове подорожчання комунальних послуг станеться у квітні – повисятсятаріфи на газ, гарячу воду та опалення.

Джерело: realt.ua

Возможно, Вам также будет интересно