Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Жителі близько 35% багатоквартирних будинків в Україні вже визначилися з формою управління

1432033100_1352278214_detail_picture_697638_99738393
 

“На сьогоднішній день аналіз і моніторинг ситуації свідчить про те, що десь 35% багатоквартирних будинків вже визначилися зі своїм подальшим управлінням. Вони або вибрали організації співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ), або залишили тих виконавців послуг, які були”, – сказала вона на прес-брифінгу в Києві.

За словами заступника директора департаменту, вже найближчим часом Кабінет міністрів розгляне проект постанови про затвердження типового договору на надання послуг з управління багатоквартирним будинком, яким будуть врегульовані відносини співвласників будинків такеруючих компаній.

С.Старцева також додала, що 24 червня 2016 року Міністерств юстиції зареєструвало проект наказу Мінрегіону “Про затвердження порядку проведення конкурсу з призначенням управителя багатоквартирного будинку”, згідно з яким органи місцевого управління повинні будуть наконкурсній основі відібрати обслуговуючі компанії для будинків, жителі яких не визначилися з цим самостійно або не створили ОСББ.

“Якщо жителів будинків влаштовує той виконавець послуг, який працює сьогодні, їм потрібно лише провести збори і визначитися щодо продовження співпраці. У разі, якщо люди не визначилися, орган місцевого самоврядування повинен провести конкурс”, – зазначила С.Старцева.

У той же час, за словами координатора житлово-комунальних та енергетичних програм громадянської мережі “Опора” Тетяни Бойко, розроблений Мінрегіоном порядок проведення конкурсу на визначення керуючих компаній для багатоквартирних будинків містить рядкорупційних можливостей для органів місцевого самоврядування.

“Це не означає, що точно так воно і буде відбуватися, але він (порядок конкурсу) дозволяє містам “нарізати” лоти як завгодно. Наприклад, якщо в Києві оголосять конкурс на весь Шевченківський район, то очевидно, що дуже небагато компаній малого і середнього бізнесу зможуть подати заявки на участь у такому конкурсі. Крім того, цей конкурс дозволяє зробити так, щоб в межах такого лота самі вдома платили за інші”, – зазначила Т.Бойко.

Вона також додала, що одними з нагальних проблем реформи сфери управління багатоквартирними будинками зараз є опір органів влади списування таких будинків з балансу і передачі технічної документації співвласникам, а також махінації з нецільовимвикористанням виділених на капітальний ремонт будинків бюджетних коштів.

Джерело: interfax.com.ua

, , , , ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно