Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Жителі Донецька продають квартири за 10 тисяч доларів

905.jpg
 

Ціни на нерухомість в зоні АТО катастрофічно просіли: однокімнатні квартири в Донецьку зараз можна купити за $ 10-15 тисяч (раніше 30-45 тисяч), двушку можна купити за 15-25 тисяч.
Схожа ситуація в Луганську: за однушку просять в районі $ 10 тисяч.

Зате на спеціальних сайтах з купівлі-продажу нерухомості бум. Всього за шість днів на найбільш великому і популярному в Донбасі ресурсі з’явилося 15 тисяч оголошень.Кожне третє – з припискою: “Продаж у зв’язку з виїздом. Хороший торг”.

“Але покупців небагато. Ринок буквально ліг.Якщо в травні-червні ще здійснювалися операції, останній місяць буквально мертвий – колегам, які ще працюють в місті, доводиться дуже туго, – розповіла ріелтор Олександра Крижановська.

– Вся справа в тому, що в місті ще вестимуться бойові дії “.Втім, якась кількість угод в місті скоюється. За деякими даними, за липень – початок серпня їх було не більше ста.

“Більшість жителів виїхало, і зрозуміло, що купувати або продавати що-небудь найближчим часом вони не будуть, – розповіла донецький нотаріус Владислава Федоренко.- Зараз закриваються тільки ті угоди, які починалися задовго до подій в Донбасі, де були підписані попередні договори. Причому нерухомість продається – держреєстр нерухомого майна продовжує працювати, його не закривали “.

У продажу також майно промислового призначення. У списку можна знайти сталеливарний цех площею в 12 тис. Квадратних метрів (6,5 млн грн) і цілий бавовняний комбінат всього за $ 80 тисяч.

Продається і VIP-готель в центрі на 2500 квадратів з величезним басейном, тенісними кортами, саунами, боулінгом, винним льохом, більярдними і перукарнями. За розкішний комплекс просять $ 5 млн.”Ціна вже знижена – всього два тижні тому об’єкт продавали за 6 мільйонів з копійками. Зараз господарі готові поступитися комплекс і бізнес з великим торгом – їм важливо попросту врятувати гроші”, – розповіли ріелтори.

При цьому залишається велика проблема біженців-ипотечников. За оцінками Міжнародної федерації нерухомості, тільки в Донецьку, Луганську та Горлівці проживало від 80 до 100 тисяч сімей, які сьогодні не здатні платити по кредиту.

“Окреме питання, чи потрібно їм виплачувати кредит за будинок, зруйнований снарядами.До тих пір, поки проблему не врегулює законодавчо, є тільки один механізм порятунку – вимагати від банку кредитних канікул до вирішення ситуації “, – вважає президент федерації Олександр Бондаренко.

Джерело: gazeta.ua

Возможно, Вам также будет интересно